zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Punčový dort
Autor: Slepičárna blog Punčový dort

Punčový dort

Hodnoceno: 38x
Punčový dort je naprostá klasika, bez které si řada z nás neumí představit tu správnou návštěvu cukrárny. Už jste někdy přemýšleli, že byste si ho připravili doma? Tak teď už víte jak! :)
nad 2 hodiny
10–12 porcí

 Potřebovat budete dvě formy o průměru 20 cm.

Článek

Malinový ombré dort Foto:

Nový školní rok je tu! Máme pro vás 20 dortů na oslavu konce prázdnin

Oslava konce prázdnin si zaslouží pořádný dort. Aby si pokud možno vybral každý, přinášíme vám výběr hned několika krasavců! :)

reklama

Postup

  1. Žloutky, cukr a vodu vyšlehejte do nadýchané pěny. Bílky vyšlehejte v pevný sníh a postupně spojte s moukou a kypřicím práškem.
  2. Těsto rozdělte na dvě poloviny. První polovinu těsta vlijte do formy vyložené pečicím papírem a pečte v předehřáté troubě při 175 °C asi 20 minut. Nechte vychladnout a vodorovně rozkrojte na polovinu. Potřete marmeládou.
  3. Druhou část těsta rozdělte na dvě poloviny. Jednu polovinu obarvěte růžovou a druhou polovinu žlutou potravinářskou barvou. Každou polovinu těsta lijte vždy z jedné vnější strany do formy vyložené pečicím papírem. V polovině se spojí. Pečte při 175 °C asi 20 minut.
  4. Barevný korpus nechte vychladnout a opět rozřízněte vodorovně napůl. Z každé poloviny barevného piškotu vykrojte dva kruhy. Zůstane menší kolečko uprostřed a dva kruhy. Vše ještě rozřízněte do kříže.
  5. Vezměte kulatou dortovou formu, ve které se piškot pekl. Úplně dolů dejte světlý piškot potřený marmeládou. Vzniklé výseče namáčejte do připravené rumové lázně. Moc nemáčejte a nechte pořádně nasáknout. Barevně mezi sebou výseče střídejte a pokládejte na světlý korpus.
  6. Stejný postup zopakujte i s druhým barevným korpusem, kde opět střídejte podle barev. Ve výsledku vznikne pěkný šachovnicový vzor. Na závěr přiklopte světlým korpusem potřeným marmeládou. Rukama lehce přitlačte, přikryjte pečicím papírem a dortovým dnem z druhé formy nechte zatížené. Dejte do ledničky vychladit do druhého dne.
  7. Na polevu rozmíchejte cukr ve vodě, přidejte šťávu z citronu a přelijte dort. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu, nařeďte olejem, aby více tekla, přendejte do sáčku, ustřihněte menší roh a do kola ozdobte polevu na dortu. Za pomocí špejle dozdobte. Nechte vychladit.

Punčový dort 2 Foto: Punčový dort; foto: Slepičárna blog

Slepičárna blog Foto: Slepičárna blog

Blog Slepičárna založili Jana a Štěpán v roce 2015 jako místo, kde si můžou ukládat své oblíbené rodinné recepty.

Nejraději vaří tradiční česká jídla, středomořskou kuchyni a sem tam do něj propašují i něco zdravějšího.

www.slepicarna-blog.cz

reklama