zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami
Autor: L. A. CREATIVE FOOD Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami

Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami

Hodnoceno: 5x
Zajímavý salát z dílny Jamie Olivera, který o něm říká: „Razantní křupavý salát plný senzačních a zdravých věcí je dobrou protiváhou ke svátečnímu přejídání.“ Zlatá slova…
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Ve velkém hrnci uveďte do varu osolenou vodu a asi 5 minut v ní vařte brokolici (u stonkové budou stačit 3 minuty). Pak ji hned přesuňte do mísy se studenou vodou, aby neztratila barvu. Vroucí vodu v hrnci ponechte na plameni.
  2. Do hrnce dejte vejce a vařte je asi 6 minut, aby měla ještě trochu vláčný žloutek. Vyndejte je a dejte stranou, brokolici vyndejte ze studené vody, dejte ji okapat a do mísy dejte ochladit uvařená vejce.
  3. Prošlehejte 1 lžíci oleje s hořčicí, octem, cukrem, 1 lžící studené vody a trochou soli a pepře na zálivku. Vejce oloupejte a rozkrojte je napůl.
  4. Česnek oloupejte a nakrájejte ho na tenké plátky, ančovičky natrhejte na kousky a chilli papričku nadrobno nakrájejte.
  5. Ve velké pánvi rozehřejte 1 lžíci oleje a na středním plameni na něm osmažte plátky česneku, trvá to asi 30 vteřin. Vsypte brokolici a smažte na vysokém plameni 2 minuty, až se začne trochu připékat.
  6. Brokolici rozestřete na talíř, přidejte půlky vajec, krutony a ančovičky. Posypte nakrájenou chilli papričkou, zakapejte zálivkou a podávejte.

Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami 2 Foto: Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami; foto: L. A. CREATIVE FOOD

Další skvělé recepty najdete v jarním čísle časopisu:

Jarní koleda s Prima FRESH

Užijte si jarní koledu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama