návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Nektarinkový koláč

Hodnoceno: 0x
3 menší koláče porce
do 2 hodin
Nektarinkový koláč
Autor: Pěkně vypečený blog Nektarinkový koláč
Pokud chcete zazářit nějakým nevšedním dezertem, vyzkoušejte tento nektarinkový koláč. Nejenže vypadá skvěle, ale i báječně chutná.

Suroviny (3 menší koláče porce)

Na potření:

Postup

  1. Prosejte mouku, kterou smíchejte se solí a cukrem. Zapracujte máslo a ručně vytvořte drobenku, přidejte vejce, vodu a nakonec ocet. Vypracujte hladké těsto, které pak v potravinářské fólii nebo sáčku nechte minimálně hodinu odpočívat v lednici.
  2. Mezitím si připravte nektarinkovou náplň. Nektarinky omyjte a nakrájejte na tenké měsíčky. Ve velké míse je opatrně smíchejte s cukrem a kukuřičným škrobem. Takto je nechte 10 minut odpočívat. Připravte si dva velké plechy, které vyložte pečicím papírem a troubu předehřejte na 170 °C.
  3. Po vytažení z lednice rozdělte těsto na tři stejné části, kdy na moukou posypané ploše vyválejte každou na zhruba půlcentimetrovou placku. Na střed každé placky rozprostřete po jedné lžíci marmeládu a na ni naskládejte nektarinky, poté těsto na okrajích zaviňte. Okraje potřete rozšlehaným vejcem smíchaným s mlékem a ozdobte lupínky mandliček. Pečte 35 minut. Po vytažení a vychladnutí posypte cukrem a ozdobte lístky máty.

Nektarinkový koláč Foto:

Nektarinkový koláč Foto:

Nektarinkový koláč, foto: Pěkně vypečený blog

 

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let