zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Melounovo-zázvorový fizz
Autor: melouny BOUQUET Melounovo-zázvorový fizz

Melounovo-zázvorový fizz

Hodnoceno: 1x
Pořádáte-li nějakou letní párty, určitě by na ní neměl chybět osvěžující drink. Ledové čaje a citronády jsou klasika. Buďte originální a připravte nevšední melounovo-zázvorový fizz!
do 30 minut
8 porcí

reklama

Postup

  1. Přes jemné sítko vymačkejte z nastrouhaného zázvoru co nejvíc šťávy. Spolu se šťávou z obou citrusů a cukrem ji vlijte do kastrůlku s nepřilnavým povrchem. Na mírném ohni tekutinu zahřívejte, dokud se cukr nerozpustí. Zvyšte plamen a přiveďte k varu. Odstavte, nechte zchladnout a přelijte do servírovací mísy.
  2. V kuchyňském robotu rozmixujte melounovou dužinu. Rozmixovanou dužinu vlijte do mísy k citrusovo-zázvorovému základu.
  3. Přidejte kostky ledu, promíchejte a ozdobte lístky máty a pomerančovou kůrou.

Melounovo-zázvorový fizz Foto: melouny BOUQUET

Melounovo-zázvorový fizz. Foto: melouny BOUQUET

Melouny neodmyslitelně patří k létu. Obsahují více než 90 % vody, která je nezbytná při hydratování organismu. Velkou výhodou je jejich nízká energetická hodnota a nulový obsah tuku, proto jsou skvělé také při redukčních dietách. A forem, jak zařadit meloun do svého jídelníčku, je celá řada. Luxusní je samotný – studený, sladký a šťavnatý. Jeho typická chuť se ale hodí k mnoha dalším surovinám. Můžete si tak sestavit celé menu z melounů! A zakončit ho můžete skvělým letním drinkem.

Více informací najdete na www.nejlepsimelouny.cz

reklama