zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mangový sorbet s chilli
Autor: Kublanka.cz Mangový sorbet s chilli

Mangový sorbet s chilli

Hodnoceno: 0x
Připravte si doma zmrzlinu, která vás nejdříve ochladí a potom pekelně zahřeje. A pro děti můžete udělat verzi bez chilli.
nad 2 hodiny
4–6 porce

reklama

Suroviny (4–6 porce)

Postup

  1. Vodu s cukrem dejte do menšího hrnce a za stálého míchání přiveďte na mírném ohni k varu. Jakmile se cukr úplně rozpustí, stáhněte z ohně a nechte zcela vychladnout.
  2. Papričku zbavte semínek a nasekejte ji na co nejmenší kousky, které ještě nožem na prkénku utřete do pasty. Mango nakrájejte na malé kostičky a spolu s utřenou papričkou, šťávou ze dvou limetek a cukrovým sirupem je dejte do mixéru a rozmixujte dohladka. Případně dochuťte cukrem nebo limetkovou šťávou.
  3. Směs nalijte do uzavíratelné nádoby, uzavřete víkem a dejte na 3–4 hodiny do mrazáku. Pak ji vyndejte z mrazáku, a pokud je směs po obvodu a na dně již zmrzlá (ve středu bude ještě tekutější), přendejte ji do mixéru a rozmixujte do hladka. Směs vraťte do uzavíratelné nádoby a nechte ji v mrazáku ztuhnout. Poté opět rozmixujte a zamrazte. Cyklus zopakujte ještě jednou, celkem tedy budete směs mixovat 3x.
  4. Po posledním mixování nechte sorbet v mrazáku až do úplného ztuhnutí (zpravidla do druhého dne).
  5. Sorbet podávejte s najemno nakrájenou kůrou z limetky a papričkou.

Mangový sorbet s chilli Foto:

Mangový sorbet s chilli, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama