zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Majonézová buchta
Autor: Hodně domácí Majonézová buchta

Majonézová buchta

Hodnoceno: 1x
V původní verzi tohoto receptu je klasická mouka, nicméně následující variantu ocení především ti z vás, kteří se vyhýbají lepku – je v ní totiž mouka mandlová, kokosová a tapioková! ;)
do 1,5 hodiny

Článek

Honzovy makové a tvarohové buchty Foto:

Buchty a koláče jako základ domácí kuchařky

V sobotní lekci praktického domácího vaření představila Karolína rodinný recept na buchty plněné čokoládou. Právě na takové sladkosti byly české ženy expertkami. Ne každé...

reklama

Postup

  1. Oloupaná jablka, vejce, med, majonézu, citronovou šťávu, kůru, sůl a kurkumu důkladně rozmixujte, přisypte strouhaný kokos a všechny mouky, které předtím smíchejte se sodou a práškem do pečiva.
  2. Opět chvilku mixujte a pak těsto vlijte do vymazané pečicí formy.
  3. Pečte přibližně 30–40 minut na 175 °C. Připravte si polevu z čokolády a kakaového másla a nalijte na vychladlou buchtu. Posypte oříšky a kokosem.

Majonézová buchta 2 Foto: Majonézová buchta; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí - portrét Foto:

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

reklama