návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Lilkové chilli con carne

4 porce
do 1 hodiny
Lilkové chilli con carne
Lilkové chilli con carne Autor: profimedia.cz
Lilek dokáže báječně natáhnout chutě, proto se skvěle hodí do výrazných pokrmů. Klasické chilli se připravuje s fazolemi, protentokrát ho zkuste s lilkem a kukuřicí. Na světě je lilli noc carne :)

Postup

  1. Omytou papriku rozpulte, odstraňte semínka a nakrájejte ji na kostičky. Lilek omyjte a nakrájejte na kostky. Kukuřici slijte. Loupaná rajčata rozdrťte na kusy.
  2. Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno. Na velké pánvi ji na oleji osmažte dosklovata. Přidejte mleté maso, při restování ho pomocí vařeček oddělujte od sebe. Ochuťte solí a pepřem.
  3. Přidejte nakrájený lilek a restujte lehce dohněda společně s masem. Poté přidejte vývar, loupaná rajčata i se šťávou, papriku a kukuřici. Dochuťte solí a pepřem, přidejte chilli podle chuti a vařte asi 15 minut, až bude lilek měkký a omáčka zhoustne.

Lilkové chilli con carne Foto: Lilkové chilli con carne, foto: profimedia.cz