zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Lanýže
Autor: Hodně domácí Lanýže

Lanýže

Hodnoceno: 0x
Tyto lanýže jsou tak akorát sladké a provoněné pomerančovou kůrou a šťávou. Na plnosti jim dodává kombinace másla a šlehačky. Vyzkoušíte? :)
do 1 hodiny

Článek

Nejlepší nepečené cukroví Foto:

9 vyzkoušených receptů na nepečené cukroví

Nestihli jste napéct vánoční cukroví? Ještě není nic ztraceno, právě teď je příhodná doba na přípravu nepečených druhů, které mají kratší trvanlivost, ale o to lepší chuť :)

reklama

Postup

  1. Ve vodní lázni rozpusťte nalámanou čokoládu, máslo, sůl a šlehačku.
  2. Metličkou míchejte dokud se čokoláda nerozpustí a vše se spojí v hladkou hmotu.
  3. Odstavte z plotny a vmíchejte pomerančovou šťávu společně s kůrou a vyšlehejte. Přisypte ořechy, nalijte směs do mělčí nádoby a nechte při pokojové teplotě ztuhnout.
  4. Vyzkoušejte, zda lze se směsí už pracovat tak, aby se příliš nelepila, nebo naopak nebyla moc ztuhlá. Lžičkou vykrajujte kousky a rychle zpracujte v rukách v malou cca 12 g kuličku a obalte v kakau.

Lanýže 2 Foto: Lanýže; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí - portrét Foto:

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

reklama