zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kynuté ovocné knedlíky
Autor: V kuchyni vždy otevřeno Kynuté ovocné knedlíky

Kynuté ovocné knedlíky

Hodnoceno: 19x
Ovocné knedlíky z kynutého těsta se sezónním ovocem jsou naprostá lahůdka – ať už jsou plněné meruňkami, borůvkami nebo třeba jahodami!
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Do mísy prosijte všechnu mouku a udělejte do ní větší důlek. Do důlku rozdrobte droždí, posypejte cukrem a zalijte necelou polovinou vlažného mléka.
  2. Nepatrně posypejte moukou a promíchejte - pouze část v důlku! Nechte vzejít kvásek cca 15 minut.
  3. Pak přimíchejte zbytek mléka, ve kterém rozmíchejte vajíčko a špetku soli. Vypracujte hladké těsto.
  4. V teple nechte kynout asi hodinu. Pak prohněťte, vyválejte a větším hrnkem vykrojte kolečka, která poklaďte ovocem dle chuti.
  5. Zabalte a v ruce uválejte kuličky. Nechte ještě asi10 minut kynout.
  6. Vkládejte do vroucí vody na cca 12 minut. V polovině vaření otočte vařečkou ty knedlíky, které vyplavaly. Vyjměte z vody a propíchejte vidličkou.

Kynuté ovocné knedlíky 2 Foto:

Kynuté ovocné knedlíky 3 Foto: Kynuté ovocné knedlíky; foto: V kuchyni vždy otevřeno

V kuchyni vždy otevřeno

Andrea Motlíková

Andrea z foodblogu V kuchyni vždy otevřeno, který sleduje přes 36 tisíc fanoušků, vydala svoji první kuchařku. Na 368 stranách najdete bezmála 300 receptů pro každý den, které vždy doprovází autorské barevné fotografie.

Obsáhlá kniha je určena pro široké publikum napříč generacemi. Inspiraci pro každodenní vaření zde najdou začátečníci i zkušené kuchařky a určitě i muži. Osvědčené recepty z dostupných čerstvých surovin nejsou nijak komplikované a postupy jsou srozumitelně rozepsané. Nechybí tipy na tradiční česká jídla, ale v knize zabrousíte i do kuchyní Asie či Středomoří.

Kuchařka je velmi přehledně rozdělena do 19 kapitol od předkrmů, přes jídla z jednoho pekáčku, snadné recepty, polévky, saláty, druhy mas, těstoviny, zeleninové pokrmy, pomazánky, moučníky a dezerty až po zavařování.

Pokud vás den za dnem nenapadá, co zrovna vařit, stačí zalistovat a určitě si vyberete.

V kuchyni vždy otevřeno - kuchařka Foto:

reklama