návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Krémový jahodový a vanilkovo-malinový nanuk

8+8 porcí
do 2 hodin
Krémový jahodový a vanilkovo-malinový nanuk
Krémový jahodový a vanilkovo-malinový nanuk Autor: archiv Gurmet
Nanuk může být i z opravdových jahod. Udělejte si ho ale raději sami. A jako další druh domácí zmrzliny si připravte vanilkovo-malinovou dobrotu. Po tomhle jogurtovém hříchu určitě nepřiberete!
Reklama

Suroviny (8+8 porcí)

Krémový jahodový nanuk:

Vanilkovo-malinový nanuk:

Reklama

Postup

  1. Krémový jahodový nanuk: Smíchejte sirup s mlékem, citronovou šťávou a polovičním množstvím jahod a rozmixujte.
  2. Zbylé jahody nakrájejte na plátky, vyložte jimi tvořítka a zalijte je směsí. Mrazte 4 hodiny. 
  3. Vanilkovo-malinový nanuk: Cukrový sirup s malinami rozmixujte dohladka. Pyré ještě propasírujte přes síto, abyste se zbavili semínek.
  4. Do misky vyklopte jogurt a velmi zlehka ho promíchejte s malinovou směsí. Směs přendejte lžící do tvořítek a mrazte nejméně 4 hodiny.
Reklama

Gurmet Vaše škola vaření

Gurmet - archiv II.Měsíčník Gurmet (dříve Chef Gurmán) patří mezi nejlepší tuzemské časopisy o vaření už řadu let. Jeho velkou předností jsou vlastní recepty z dostupných surovin a s dobře vysvětleným postupem (některé krok za krokem), které pro focení připravují zkušení foodstylisté. Jsou tedy prověřené a všechny opravdu fungují! Za dlouhou dobu svého trvání Gurmet disponuje velkým archivem receptů, ze kterého pro vás pravidelně vybíráme ty nejlepší!

V aktuálních vydáních Gurmetu najdete řadu rubrik s klasickými či moderními tuzemskými i zajímavými regionálními pokrmy. Kromě domácích časopis představuje také jídla ze světových kuchyní (letos odstartoval projekt Gurmet kolem světa) a nezapomíná ani na zdravou výživu nebo vaření s dětmi a pro děti. Obsah Gurmetu doplňují zajímavé informace o známých, méně známých a sezonních surovinách, gastronomických trendech, dobrých restauracích či novinkách na trhu. Nenašli jste informaci, která vás zajímá? Ptejte se, odpověď najdete v poradně. S Gurmetem můžete také vyhrát v soutěžích nebo získat odměnu za dopis či výhodné předplatné. Přihlásit se můžete rovněž na kurzy vaření, které časopis pořádá každý měsíc (více na www.igurmet.cz).

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Přečtěte si také