návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Koprová ovesná kaše

Hodnoceno: 0x
2 porce
do 30 minut
Koprová ovesná kaše
Autor: Bjukitchen Koprová ovesná kaše
Už jste někdy zkusili ovesnou kaši naslano? Ne? Tak neváhejte a vyzkoušejte koprovou od Bjukitchen.

Postup

  1. Nejdřív si připravte ztracené vejce. Do malého rendlíku nalijte vodu, přidejte lžičku octa a vařte.
  2. Jakmile se na dně začnou tvořit bublinky, jemně vodu metličkou roztočte. Vejce rozklepněte do mělké misky a pak přes lžíci vlijte do víru, nejlépe přímo do středu.
  3. Vařte cca 3–4 minuty.
  4. Vločky nasypte do rendlíku, zalijte dvojnásobným množstvím vody, přidejte pár snítek kopru, osolte a přiveďte k varu.
  5. Vařte zhruba 5 minut. Když jsou skoro hotové, přidejte smetanu, promíchejte a ještě chvilku vařte.
  6. Hotové vločky rozdělte do misek, přidejte vajíčko a dozdobte koprem.

Koprová ovesná kaše 2 Foto: Koprová ovesná kaše; foto: Kubo Krížo / Bjukitchen

BJUKITCHEN: Kuchařka pro šťastné vaření

Bjukitchen Foto:

Nová kuchařka Bjukitchen je plná receptů, kuchařských tipů, strhující radosti a zajímavých tváří. Přináší návod, jak si najít v jídle zálibu a každodenní štěstí. „Při společném stolování nejde jen o to, jak nasytit žaludky, ale i o umění vychutnat si chvíle, kdy je lidem společně dobře,“ říká autorka Bára Karpíšková, jejíž radost ze života je nakažlivá.

Ač se svým mužem Tomášem Karpíškem (zakladatel sítě podniků Ambiente) navštívila nejvyhlášenější restaurace světa, zažila kulinářské výlety i vážné diskuse šéfkuchařů nad nejlepšími pokrmy, sama se doma snaží vařit „normálně“. Nemá ráda okázalost a to, když se věci berou příliš vážně. A tak s lehkostí uvaří i z obyčejných surovin, které klidně nakoupí v nejbližší večerce. Stačí jen zapojit fantazii!

„Bjukitchen odráží naše představy o způsobu vaření, který je smysluplný: jednoduchý, efektní, srozumitelný, zábavný a autentický. Výjimečnost receptů spočívá v nápadu, jak z běžného udělat dobré, ne v exkluzivních surovinách,“ dodává Bára.

Více informací najdete na www.bjukitchen.cz.

 

Uložit