zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kdoulové chutney s cibulí a rozinkami
Autor: David Turecký pro Naložto Kdoulové chutney s cibulí a rozinkami

Kdoulové chutney s cibulí a rozinkami

Hodnoceno: 2x
K ovocnému čatní se pořád stavíme trochu obezřetně – vypadá to jako marmeláda, někdy to i voní jako marmeláda, ale rozhodně to není marmeláda. Zato je to báječný sladko-pikantní doplněk k plísňovým sýrům. Zvlášť tohle netradiční z kdoulí k nim dokonale ladí.
do 30 minut
500 ml porcí

reklama

Suroviny (500 ml porcí)

Postup

  1. Omyté kdoule zbavte jádřinců a nakrájejte na malé kostičky nebo jiné nepravidelné tvary. Cibuli oloupejte a nakrájejte na měsíčky. Na mírném ohni rozpusťte máslo v pánvi, vložte do něj kdoule a duste je doměkka asi 10 minut.
  2. Jakmile kdoule změknou, přidejte najemno nasekané vlašské ořechy a rozinky, duste dalších pět minut, aby se chutě propojily.
  3. Nakonec směs vylaďte k dokonalosti medem, kořením, zakápněte ji citronem a osolte tak, aby vám chutnala. Nechte ji vychladnout, zavřete do sklenic a uchovávejte v lednici. Neotevřená vydrží i měsíc.

PRIMA TIP: Kdoulové chutney tvoří výtečný tandem s francouzským plísnovým sýrem brie, který má sám o sobě velmi jemnou, až nevýraznou chuť. Obojí si rozhodně zaslouží doplnit kořeněným červeným vínem.

reklama

Naložto
Daniela Turecká

Někdo si recepty píše do šuplíku, někdo je uzamyká do sklenice, a to by byla vlastně škoda…. Ať už je dno sklenice naplněno méně či více,  nebylo by to ono, kdybyste si recepty dobře uleželé nemohli sami vyzkoušet a hlavně, a to je důležité, taky je ochutnat. 

Proto pro Vás Daniela, autorka nakládacích kuchařek Nalož to a Nakládačka na večné časy, přichystala tak trochu jiné, neotřelé koštovačky ze skla, které se do kuchařek třeba nevešly, ale byla by to škoda, si je syslit doma…

A když už se do nakládání pustíte, můžou se vám hodit sklenice, štítky, provázky a další stylové proprietky, které najdete na webu Naložto.
 

Související témata: čatní , kdoule , Chuťovky a předkrmy