reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Jetelinky
Autor: Pěkně vypečený blog Jetelinky

Jetelinky

Hodnoceno: 0x
Jetelinky jsou velmi snadné a nenáročné také na ingredience. Jen je potřeba si s nimi trochu vyhrát a snažit se dělat kuličky malinké. Při pečení totiž ještě nabydou.
do 1 hodiny
2 plechy porce

reklama

reklama

Postup

  1. Mleté lískové ořechy, cukr, strouhanku, hrubou mouku a vejce společně smíchejte. Pokud se těsto hodně lepí, přisypejte trochu mouky.
  2. Horkovzdušnou troubu předehřejte na 165 °C a připravte si dva plechy, které vyložte pečicím papírem. Z těsta dělejte malé kuličky a pokládejte je vždy po třech kusech k sobě. Lískové oříšky dejte do misky s bílkem a celé je v něm namočte.
  3. Oříšky pak klaďte po jednom doprostřed každé trojice kuliček. Pečte 17–20 minut a během pečení 2x otevřete a hned zavřete troubu, aby odešla přebytečná vlhkost. Jetelinky by měly být pevné a dát se jednoduše sloupnout z papíru. Poté je skladujte na chladnějším místě v krabičce (ale ne v lednici).

Jetelinky 2 Foto: Jetelinky; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

reklama

reklama