reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Jarní dort
Autor: archiv KitchenAid Jarní dort

Jarní dort

Hodnoceno: 0x
Barvy jako modrá či žlutá jsou pro jaro ideální a oznamují nám rozmanitost přírody, která se právě probouzí. Jasné jarní barvy nám taktéž oznamují událost, kterou je Velká noc. Připravte se na tento svátek nejen barevnými vajíčky, ale ozdobte slavnostně i váš stůl krásným a výtečným dortem!.
do 1,5 hodiny
1 dort porce

reklama

Suroviny (1 dort porce)

Korpus:

Postup

  1. Dortovou formu vytřete máslem a potom vyložte papírem na pečení. Troubu předehřejte na teplotu 180 stupňů.
  2. V míse kuchyňského robota vyšlehejte vajíčka s cukrem, až vznikne krémovitá hmota. Mixujte ideálně na rychlém stupni 4. Potom postupně přidávejte mouku smíchanou s práškem do pečiva a vanilkou a přidávejte též vodu. Nakonec celou směs oddělte od stěn mísy pomocí stěrky a zapněte robot ještě na 30 sekund, aby se hmota skutečně dokonale promíchala a nikde vám nezůstaly hrudky.
  3. Hotové těsto nalijte do formy a dvakrát s ní bouchněte o stůl, aby se z těsta vytlačil přebytečný vzduch. Vložte do trouby a pečte cca 35–40 minut. Korpus nechejte chvíli vychladnout v troubě a až potom ho z trouby vyndejte (je to proto, aby vám těsto vlivem prudké změny teploty nekleslo). Dobře vychlazený korpus (ideálně druhý den) rozkrojte podélně na dva díly a potřete marmeládou. Těsto je potom vláčnější a vyvažuje sladkost těsta i náplně.
  4. Ingredience na přípravu krému důkladně vyšlehejte v míse kuchyňského robota pomocí balónové metly. Tím vznikne jednolitý nadýchaný krém. Krémem potom rovnoměrně natřete první plát dortu, přikryjte druhým plátem a na závěr celý korpus potřete též svrchu a ze stran.
  5. Na ozdobu potom můžete použít různé suroviny. Například kakaové sušenky, které rozdrťte a posypte jimi střed korpusu. Na takto vzniklý podklad můžete umístit například čokoládového zajíčka nebo mrkvičky z marcipánu společně s mini čokoládovými vajíčky. Dort sladěný s jarním nádechem získáte též variantou s růžemi a kvítky třešně. Fantazii se meze nekladou!

Jarní dort  Foto:

Jarní dort  Foto: Jarní dort, foto: archiv KitchenAid

Další recepty food blogerky „Tinajedoma“ můžou čtenáři najít na blog.kitchenaid.cz.

reklama