reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Hrachová polévka s mrkví
Autor: Jíme zdravě ve městě i na venkově Hrachová polévka s mrkví

Hrachová polévka s mrkví

Hodnoceno: 0x
Hrách je mezi luštěninami momentálně trochu opomíjený, ale patří mezi tradiční české suroviny a byla by škoda na něj zapomenout. Zvláště o Vánocích, kdy hrachová polévka bývala součástí štědrovečerní tabule. Zkuste z hrachu připravit tuhle výtečnou krémovou polévku a budete se k ní často vracet...
do 1 hodiny
171 kcal
6 porcí

reklama

reklama

Suroviny (6 porcí)

Postup

  1. Na 2 lžících řepkového oleje orestujte najemno nasekanou cibuli. Cibuli restujte 2–3 minuty a poté přidejte předvařený hrách.
  2. Opékejte při středním ohřevu dalších 10 minut. Do hrnce nalijte vývar, přidejte na kolečka nakrájenou mrkev, utřené stroužky česneku, majoránku a vařte 15–20 minut do změknutí mrkve. Polévku rozmixujte tyčovým mixérem, dochuťte solí a pepřem, rozdělte na porce a posypte dýňovými semínky.

reklama

Jíme zdravě ve městě i na venkově

Už potřetí můžete ochutnávat a zkoušet novinky z kuchyně v podání oblíbené kuchařky Jíme zdravě. Tentokrát s podtitulem Příběhy kuchařů, jako jste vy. Trojice mladých studentů totiž protentokrát přišla se zcela novým konceptem kuchařky. V hlavní roli byli totiž fanoušci, kteří pomohli s výběrem, zkoušením a ochutnáváním receptů. V kuchařce najdete tak nejen recepty, ale také příběhy a fotografie lidí, se kterými jídla vařili.

“Slíbili jsme, že připravíme kuchařku podle vašich přání. Tak jsme pracovali 8 měsíců, ujeli 1 438 kilometrů, vařili v osmi kuchyních po různých koutech České republiky,” libují si studenti, tedy konkrétně trio Barbora Kravková, Barbora Hlubučková a Petr Novák.

V novém vydání najdete osm kapitol: Pomalé snídaně, Rychlovky do krabičky, V hlavní roli zelenina, Kvalitní kousek masa, Sladké radosti, Návštěva u babičky, Posezení s přáteli a Víkend v kuchyni.

Kuchařku najdete v knihkupectvích od 25. října, 256 stran za 399 Kč.