zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Hovězí satay
Autor: Michal Šajmir Hovězí satay

Hovězí satay s arašídovou omáčkou

Hodnoceno: 2x
Toto původem indonéské jídlo už zdomácnělo téměř v celé jihovýhodní Asii. A není důvod, proč by se mu nemělo dobře dařit i u nás. Marinované a ugrilované kousky masa na špízu servírujte s typickou arašídovou omáčkou.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Na marinádu:

Postup

  1. Ingredience na marinádu rozmixujte v mixéru. Mixujte klidně o něco déle, aby se rozpustil cukr. Maso nakrájené na větší kousky zamíchejte v míse s marinádou tak, aby se v ní rovnoměrně obalilo a nechte v lednici marinovat 3–4 hodiny nebo přes noc.
  2. Kousky masa a pokrájené cibule napíchněte na špízy a grilujte na středním až menším žáru. Lepší je pomalé grilování, aby se marináda nepřipálila. Špízy lze opéct i na grilovací pánvi, pokud zrovna není počasí na venkovní grilování.
  3. Na omáčku rozehřejte (ne úplně rozpalte, stačí mírnější teplota) na pánvi arašídový olej, vmíchejte burákové máslo, celé kokosové mléko, sweet chilli a rybí omáčku. Rybí omáčka je hodně slaná, takže pokud používáte solené burákové máslo, nejdříve smíchejte všechny ostatní ingredience, ochutnejte a podle toho přidejte rybí omáčku.
  4. Směs na pánvi pomalu zahřívejte a míchejte, dokud se ingredience nespojí v hladkou omáčku, a hned odstavte z ohně. Omáčka nesmí projít varem, oddělil by se tuk a už by se znovu nespojil. Chuti to však neškodí, je to jen estetická závada.
  5. Masové špízy servírujte s arašídovou omáčkou. Můžete přidat bílou nebo ochucenou rýži a skrojek limety.

Hovězí satay  Foto: Michal Šajmir

Hovězí satay , Foto: Michal Šajmir, www.michalsajmir.com

reklama