zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Grilované kukuřičné klasy s jogurtovým dipem
Autor: archiv Hollandia Grilované kukuřičné klasy s jogurtovým dipem

Grilované kukuřičné klasy s jogurtovým dipem

Hodnoceno: 0x
Léto je nenávratně pryč a ulice vymetá studený podzimní vítr. Zavzpomínejte na prázdniny a ugrilujte si šťavnatou kukuřici. Opražená strouhanka vytvoří na klasech bezchybnou křupavou krustu, koriandr je kouzelně provoní a nakyslý dip z jogurtu a limety dovedou každé sousto k dokonalosti.
4 porce

Článek

Kukuřičná polévka se slaninou a batáty Foto:

Došly vám nápady? Vyzkoušejte jeden z našich kukuřičných receptů!

Kukuřice je relativně oblíbenou polévkovou surovinou, ale vykouzlit s ní můžete i bezvadné placičky a z její mouky i skvělý dezert!

reklama

Postup

  1. Nejprve si na suchou rozpálenou pánev vsypte strouhanku a pražte asi 10 minut. Poté ji nechte vychladnout a smíchejte s nasekaným koriandrem.
  2. Když máte směs na posyp hotovou, přesuňte se ke kukuřicím. Klasy položte na gril a za pomalého otáčení grilujte 10 – 15 minut.
  3. Mezitím, co se kukuřice griluje, umíchejte z jogurtu a limetkové šťávy dip.
  4. Před podáváním kukuřice potřete máslem, obalte v bylinkové strouhance a osolte, při jídle pak namáčejte do jogurtového dipu.

PRIMA TIP: Gurmáni dobře vědí, že místo kukuřičné strouhanky chutná skvěle i japonská strouhanka panko. Grilovat můžete i doma, v mikrovlnné a elektrické troubě bývají speciální grilovací programy. Využít můžete i raclette nebo panini gril. Speciálně u raclette grilu můžete využít spodní stranu ohřevné desky a na lopatičkách si rozpustit máslo nebo sýr na fondue.

Grilované kukuřičné klasy s jogurtovým dipem  Foto: Grilované kukuřičné klasy s jogurtovým dipem , Foto: archiv Hollandia

reklama