zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dýňové muffiny s čokoládou
Autor: Hodně domácí Dýňové muffiny s čokoládou

Dýňové muffiny s čokoládou

Hodnoceno: 0x
Základem pro tyto muffiny je dýňové pyré, které získáte vařením dýně Hokkaido v páře nebo troše vody doměkka. Vodu slijte a uvařenou dýni nechte vychladnout a rozmixujte. Udělejte si ho do zásoby, jelikož u jedné várky muffinů určitě nezůstane. Jsou tak snadné!
do 1 hodiny
16 ks porcí

Článek

Mramorové cupcaky  Foto:

22 nejlepších receptů na sladké muffiny a cupcakes

Pokud ho ještě nemáte, je načase pořídit si do výbavy plech na muffiny. A pak už jen zkoušet nové recepty na ty nejlepší mini "bábovičky". Jsou skvělé jako dezert ke kávě,...

reklama

Postup

  1. Do mixéru dejte vejce, sirup, banán, dýni a vše chvilku pomixujte.
  2. Přidejte olej, máslo, skořici a mléko a opět chvilku mixujte.
  3. Mouky smíchejte s práškem do pečiva, sodou a přisypte do rozmixované směsi a zamíchejte.
  4. Na závěr přisypte do těsta čokoládové čipsy. Muffiny pečte v silikonových formičkách, nejprve cca 5 minut při teplotě 200 °C a pak teplotu snižte a pečte ještě cca 25 minut na 175 °C.
  5. Zkuste špejlí, zda je upečeno. Polité zakysanou smetanou jsou nejlepší.

Dýňové muffiny s čokoládou 2 Foto: Dýňové muffiny s čokoládou; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí - portrét Foto:

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

reklama