zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Double cheeseburger aneb Dabl Čýz burger made by Bejzment
Autor: archiv Bejzment Double cheeseburger aneb Dabl Čýz burger made by Bejzment

Double cheeseburger aneb Dabl Čýz burger made by Bejzment

Hodnoceno: 4x
Tenhle burger je trošku nekorektní a nehraje si na nějaký dokonalý prefabrikát. Zato je v něm chlapská porce nejlepšího hovězího, pořádnej kus navoněné slaniny a čedar, co se rozteče tak, až si budeš muset olíznout prsty. Fešáckej cheeseburger z dílny machrů z Bejzment můžeš ochutnat v jejich stylovém bistru nebo tento víkend na Burgerfestu na pražském Výstavišti!
do 30 minut
4 porce

Nepropásni letošní Burgerfest! Bude to pořádná jízda plná skvělýho jídla, motorek a nadupaný muziky!

Burgerfest 2020 BUDE!

Burgerfest 2020 BUDE! Přijď 4–6. září na pražské Výstaviště a užij si k tomu Prague Harley Days a Koncert pro 10 milionů!

reklama

Postup

  1. Hovězí maso rozděl na 8 stejně velkých porcí a vytvaruj do kulatých placek cca 1 cm silných. Osol, opepři a hoď na rozpálenej gril. Maso griluj z každý strany cca 4 minuty, aby maso bylo propečený na vrchu, uprostřed růžový a šťavnatý přesně, jak to máš rád nejen u burgrů. 
  2. V mezičase připrav chipotle majonézu. Chipotle salsu nebo nasekaný uzený chipotle papričky smíchej s majonézou a dej do ledničky.
  3. K burgerům hoď slaninu a pěkně ji dokřupava opeč. Né moc, aby z toho nebyl uhel, a né málo, aby nebyla syrová, prostě tak na Ano šéfa.
  4. Burger bulky podélně rozřízni a lehce opeč na grilu společně s masem.
  5. Vnitřní strany opečených bulek potři chipotle majonézou. Na spodní bulku dej trhaný salát, opečený maso s rozpeklým sýrem a slaninu, rajče, cibuli a okurku. 
  6. Takhle vymazlenej burger přiklop vrškem opečený bulky, abys dodal tomu svýmu výtvoru ideální tvar.
  7. Jako nástroj použij ruce, protože se chceš pořádně zaprasit. Pusu otevři dokořán a do burgeru se pořádně zakousni.

ZEDŮV PRIMA TIP Z BEJZMENTU: Burgery musíš dělat nejlíp ze 100% BIO hovězího v poměru 80 % masa a 20 % tuku, aby byl burger krásně šťavnatej. Pokud máš rád vege, můžeš místo masa použít „nemaso“ nebo třeba grilovanou zeleninu, tofu a jiný dobroty.

Potřebuješ vidět, jak na to? Podle videa to určitě zvládneš :)

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Double cheeseburger made by Bejzment

 

reklama