zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí grilovací koření
Autor: Kuchařinka.cz Domácí grilovací koření

Domácí grilovací koření

Hodnoceno: 0x
Jedlý dárek, který zvládne i úplný „nevařič“, je domácí grilovací koření. To je totiž založeno na tom, že smícháte ingredience dohromady, nasypete je do nějaké pěkné dózičky nebo pytlíku, olepíte třeba washi páskou a darujete pod stromeček jako super dárek, který ocení téměř každý.
do 10 minut
1 hrnek porce

Grilovací koření bez zvýrazňovačů chuti má široké množství použití v kuchyni. Zachrání toho, kdo si neví rady, co ukuchtí k večeři. Dá se použít nejen uprostřed grilovací sezony, ale i přes zimu, kdy s ním jen tak dochutíte maso před tím, než ho hodíte na pánev. Základem je prostě jenom směs BBQ koření. Přibalit můžete i recept. Uvidíte, že s tímto dárkem rozhodně zazáříte!

reklama

Suroviny (1 hrnek porce)

Postup

  1. Všechno koření smíchejte pečlivě dohromady a plňte do připravených skleniček nebo pytlíků.
  2. Toto je úplně základní směs, kterou v kuchyni každý ocení. Pokud chcete, můžete ji ještě podle chuti doladit přidáním jakékoli sušené bylinky, skvělý je například tymián nebo saturejka.
  3. Skladujte uzavřené v suchu.

Domácí grilovací koření Foto:

Domácí grilovací koření                                                                                     Foto: Kuchařinka.cz

Kuchařinka IISeznamte se s Kuchařinkou

Jmenuji se Petra Novotná a přiznávám, že nejsem vyučená kuchařka, ale jsem osoba s láskou k vaření. Jsem ale i máma, grafička a teď už i blogerka a mám neodolatelnou touhu vám ukázat, že vaření není tak těžké, jak se někomu může zdát a že používání základních surovin, kvalitního masa, zeleniny a trochu i hlavy může nakonec vést k tomu, že se budete cítit ještě o něco lépe...

… takže vařím, peču a třeba griluju . A přesně to, na co mám chuť já, moje děti nebo můj muž. Někdy jen proto, že se potřebuju trochu zrelaxovat nebo vyzkoušet něco nového. Své výtvory pravidelně sdílím na blogu Kuchařinka.cz.

reklama