Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Celozrnná bábovka s mákem a citronem

8–10 porcí
do 1,5 hodiny
Celozrnná bábovka s mákem a citronem
Celozrnná bábovka s mákem a citronem Autor: Tereza Sychrová FOODLOVER.CZ
Máme pro vás zdravou variantu klasické bábovky. Mouku pšeničnou celozrnnou jemně mletou a pšeničnou polohrubou použijte v poměru 1:1.
Reklama

Další recepty na bábovku najdete zde:

Článek

Nejlepší recepty na bábovku Foto:

12 nejlepších receptů na bábovku

Pokud jste se alespoň jednou odhodlali upéct něco sladkého, je vysoká pravděpodobnost, že to byla právě bábovka. Snad nejtradičnější český moučník je totiž jednoduchý a...

Suroviny (8–10 porcí)

Reklama

Postup

  1. V míse ušlehejte žloutky s cukrem, vanilkovým cukrem a agáve sirupem, postupně přilévejte olej s vodou. Směs musí zbělat. Poté přidejte všechny další složky vyjma bílků, tedy nejdříve citron, mák, rum a nakonec postupně zašlehávejte i mouku s práškem do pečiva.
  2. V jiné míse dotuha ušlehejte bílky, které opatrně a důkladně vmíchejte do žloutkové směsi.
  3. Do formy nalijte připravené těsto a v troubě předehřáté na 180 °C pečte asi 50 minut.
Reklama

Celozrnná bábovka s mákem a citronem  Foto:

Celozrnná bábovka s mákem a citronem, foto: Tereza Sychrová, FOODLOVER.CZ

Kdo je Foodlover.cz ?

FoodloverJmenuju se Tereza Sychrová a můj blog vznikl v létě roku 2012 z čisté lásky k jídlu, vášně k vaření a potřeby seberealizace jinde než ve škole a v práci.

Foodlover.cz jsem především já – od malička velká milovnice jídla a všeho, co s jídlem souvisí, mimo to v posledních letech také milovnice cestování, advokátní koncipientka, nenapravitelný nervák, perfekcionista a rozená pečovatelka o své blízké. Všechno se vším souvisí, a tak tyhle moje vlastnosti zároveň hodně utvářejí i podobu blogu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama