zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Brokolice se slaninou, mozzarellou a ořechy
Autor: Sweet pixel blog Brokolice se slaninou, mozzarellou a ořechy

Brokolice se slaninou, mozzarellou a ořechy

Hodnoceno: 1x
Pokud toto jídlo vyzkoušíte, téměř jistě se stane stálicí ve vašem repertoáru rychlých a výtečných večeří. Máloco se totiž vyrovná harmonické kombinaci brokolice, slaniny, mozzarelly, česneku a ořechů :)
do 30 minut
2–4 porce

reklama

Postup

  1. Brokolici rozeberte na růžičky a uvařte doměkka (ale nerozvařte ji!). Na rozehřáté pánvi několik minut restujte slaninu s česnekem, dokud není slanina opečená dokřupava a česnek není lehce hnědý.
  2. Přidejte uvařenou brokolici a kousky mozzarelly. Opepřete, přilijte citronovou šťávu. Několik minut míchejte.
  3. Na závěr zasypte kousky ořechů a podávejte.

Brokolice se slaninou, mozzarellou a ořechy Foto: Sweet pixel blog

Brokolice se slaninou, mozzarellou a ořechy. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama