reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Bezé dort s ořechy
Autor: Gurmet Bezé dort s ořechy

Bezé dort s ořechy

Hodnoceno: 0x
Naprosto hvězdná přeměna bílků zbylých při přípravě vánočního cukroví! Tento neodolatelný křehký dezert efektně završí štědrovečerní večeři.
do 2 hodin
8 řezů porcí

reklama

Postup

  1. Nad vroucí vodní lázní šlehejte bílky do pevného sněhu. V průběhu šlehání do něj postupně zapracujte cukr, citronovou šťávu a nakonec najemno namleté ořechy.
  2. Ze vzniklé hmoty rozestřete na plech s pečicím papírem 4 až 5 placek a pečte je (spíš sušte) celkem 2 až 3 hodiny v troubě předehřáté na 100°C, až zpevní.
  3. Nechte je vystydnout (čerstvě usušené jsou hodně křehké, osvědčilo se nám proto upéct je den předem) a před podáváním spojujte dotuha ušlehanou šlehačkou, do které můžete přidat ztužovač.

Bezé dort s ořechy Foto: Gurmet

Bezé dort s ořechy, Foto: Gurmet

 

Gurmet - leden 2014Časopis Gurmet - Vaše škola vaření

Lednový Gurmet vás vybaví recepty nejen nacukroví, které připravíte v cukuletu, ale také vám nabídne lahůdkový itinerář na oslavu posledního dne v roce a na bohaténovoroční hodování. Od receptu na rychlou severskou lahůdku – tatarák z lososa, přes teplé i studené chuťovky, až po utopence, které vás (nejen) druhý den po bujaré oslavě opět proberou k životu.

Jistě vás v tomto čísle potěší také recepty nasladkosti bílé a kypré jako sníh. Spolu se zvídavou cestovatelkou Janou Karasovou navštívíte Moldavsko a ochutnáte ukázky z jejího gastronomického repertoáru a zahřejete se pořádně horkými drinky. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří budou chtít napravit vánoční stravovací hříchy. Už teď se mohou těšit na recepty, které najdou v rubrice Zdraví – tentokrát jsou to jídla, která prý účinně brzdí stárnutí!

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Nebo využijte nabídky výhodných balíčků s časopisy TV star a Glanc. Více informací najdete ZDE.

reklama