zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Spaghetti cacio & pepe
Autor: Just Spice Spaghetti cacio & pepe

Spaghetti cacio & pepe

Hodnoceno: 84x
Občas se stane, že prostě nestačíte nakoupit nebo vám do dveří vrazí nečekaná návštěva. Nezoufejte, italská kuchyně je plná bleskových receptů, na které budou stačit zásoby ze spíže.
do 30 minut
4 porce

Tedy pokud máte ve spíži dobře vymyšlené stálé zásoby. Pokud ano, nikdo vás nikdy nezaskočí. Následující recept je z těch nejjednodušších, ale na chuti mu to nic neubírá. To je koneckonců důvod, proč ho Italové vaří po staletí. A že jsou mlsní! V žádném případě nešetřete na kvalitě surovin, potřebujete jich jen pár!

reklama

Postup

  1. Špagety uvařte v osolené vodě na skus, hrneček vody od vaření si nechte.
  2. Na velké pánvi rozehřejte olej a asi 30 vteřin na něm restujte pepř, než se rozvoní. Vhoďte scezené špagety a strouhaný sýr.
  3. Promíchejte a přidejte tolik vody z vaření špaget, aby se špagety obalily krásně krémovou omáčkou. Ne moc!
  4. Hned neste na stůl. Nezapomeňte na sklenici vína.

NEJLEPŠÍ PEPŘ NA SVĚTĚ

Černý pepř Tellicherry pochází z Malabar Coast v Indii a je opravdu nejlepší z nejlepších. Tento organický pepř zraje déle, má jemnou, zakulacenou ovocitou chuť.

Je sklízen na vrcholu zralosti a volně na slunci schne dokud nezčerná. Je výrazně větší, než ostatní pepře a jistě oceníte jeho komplexní chuť. Pomelte ho nebo používejte celý do polévek, dušených pokrmů, vývarů a marinád. Jeho chuť pozvedne každé jídlo.

Spaghetti cacio & pepe Foto: Just Spice

černý pepř Tellicherry, Foto: Just Spice

 

 

reklama