reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Houbový kuba
Autor: Když vaří táta Houbový kuba

Houbový kuba

Hodnoceno: 0x
Kuba se sušenými houbami je tradiční vánoční jídlo, ale je to taková dobrota, že by byla škoda, dát si ho jen jednou v roce. Pokračujte v houbové vlně a dejte si kubu v sezoně!
do 2 hodin
6 porcí

reklama

Suroviny (6 porcí)

Postup

  1. Nejprve namočte kroupy. Zalejte je v hrnci vodou tak, aby byly ponořené a voda je přesahovala zhruba o 1 cm. Takto je nechte asi hodinu stát. Do druhého hrnce dejte houby, přelejte je asi ¾ l vody a přiveďte k varu. Odstavte je z plamene a nechte pomalu vychladnout.
  2. Namočené kroupy po hodině slejte, zalejte je novou vodou, osolte a vařte přibližně 20 minut. Potom je z plotny sundejte a nechte je zakryté stranou.
  3. Předehřejte troubu na 180 °C a menší pekáček vymažte trochou sádla.
  4. V pánvi rozehřejte sádlo, přidejte cibuli a pomalu ji restujte, až začne hnědnout. Slejte zbytek vody z uvařených krup a to samé udělejte s houbami. Kroupy i houby dejte do pánve s cibulí a na závěr tam přidejte i prolisovaný česnek. Vše promíchejte a dle chuti dosolte a opepřete.
  5. Hotovou směs dejte do pekáčku, vložte do předehřáté trouby a pečte přibližně 30 minut.

 

Když vaří táta

Martina Polačka můžete znát z televizního pořadu Když vaří táta. Ve stejnojmenné kuchařce najdete více než sto jednoduchých a vyzkoušených receptů, které se hodí pro všechny příležitosti.

 A co víc, Martina baví vařit s dětmi. Objevte spolu s ním vášeň ke gastronomii nejen ve svém, ale i v dětském srdci. Vařte, a hlavně se u toho bavte!

reklama