návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Brusinková vodka

Hodnoceno: 0x
500 ml porcí
do 30 minut
Brusinková vodka
Autor: Sweet pixel blog Brusinková vodka
Příprava brusinkové vodky je jednoduchá a rychlá a v míchaných koktejlech bude nejenom dobře chutnat, ale i skvěle vypadat. V kombinaci s jablečným a pomerančovým džusem a zázvorovým tonikem je opravdu delikátní.

Suroviny (500 ml porcí)

Postup

  1. Do kastrůlku nasypte brusinky a přidejte cukr a trochu vody. Na menším ohni vařte, dokud se cukr nerozpustí a brusinky nepustí šťávu. Kůru vytáhněte, brusinky dejte do skleněné nádoby, zalijte vodkou a nechte vychladit. Po vychladnutí nalijte do uzavíratelných láhví a uložte do lednice. 
  2. Koktejl z brusinkové vodky: Ve velké skleněné karafě smíchejte 200 ml brusinkové vodky, 250 ml jablečného džusu, 250 ml pomerančového džusu a 100 ml zázvorového toniku. Přidejte několik kostek ledu, promíchejte a podávejte.

Brusinková vodka  Foto: Sweet pixel blog

Brusinková vodka. Foto: Sweet pixel blog

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Související témata: Nápoje