návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Pomerančová marmeláda

2 sklenice porce
do 30 minut
Pomerančová marmeláda
Pomerančová marmeláda Autor: Thinkstock
Marmelády z citrusů jsou především britskou doménou. Neobvyklá chuť v sobě spojuje sladkost, hořkost i nakyslost. Hodí se na tousty nebo palačinky a zvláštní akcent jí dodejte kouskem zázvoru, přidat lze citronovou šťávu nebo místo likéru vyzkoušejte trochu whisky. Skvělý nápad na jedlý dárek
Reklama
Reklama

Postup

  1. Oloupejte kůru z jednoho pomeranče na velmi tenké proužky (pokud nemáte bio pomeranče, kůru předtím důkladně očistěte kartáčkem).
  2. Do mixéru vložte 250 g ovocné dužiny bez pecek a rozsekejte najemno. Přendejte do hrnce, přidejte k dužině kousky kůry, zbylou část dužiny nakrájenou na malé kousky, želírovací cukr, likér a vařte za častého míchání po dobu 15 minut.
  3. Zkontrolujte, zda marmeláda hezky zhoustla, a ihned vložte do čistých suchých sklenic, zašroubujte a obraťte víčkem dolů (nechte je v této poloze až do vychladnutí).
Reklama

Pomerančová marmeláda  Foto: Thinkstock

Pomerančová marmeláda. Foto: Thinkstock

Thermomix

S Thermomixem to jde i jinak:

S tímto dokonalým pomocníkem bude příprava pomerančové marmelády vyžadovat pouze 10 minut vašeho času a Thermomix se postará o zbytek.

Navíc vás ušetří špinavého nádobí a poprskané kuchyně, protože v jedné nádobě zahřeje a namixuje směs dohladka, následně zamíchá i povaří a pak vás zavolá k hotovému. Na vás bude poté už jen nalít směs do sklenic a narovnat do spíže :)

Více informací a nápadů na vaření s Thermomixem najdete ZDE.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama