Mixér: sladký brunch, hvězdný oběd nebo cesta kolem světa

Přemýšlíte nad víkendovými plány nebo si chcete dopřát něco dobrého i během pracovního týdne? Obě varianty řeší náš nový Mixér! Tak se pojďte podívat s námi...

Lukáš Skála ze sítě Together a Lukáš Pohl z Ambiente spojili síly a chystají tu nejsladší neděli

Vyrazte v neděli 21. července do cukrárny Myšák ve Vodičkově ulici na sváteční brunch. Naskytne se vám jedinečná příležitost ochutnat to nejlepší, co česká cukrařina nabízí. O menu se totiž postarají Lukáš Skála a Lukáš Pohl, česká esa nejsladšího řemesla na světě.

Všechno sladké bude servírováno od 10 do 17 hodin v degustačních porcích, budete tak moci ochutnat od každého trochu a vybrat své favority. Těšit se můžete na minidezerty (marcipánová brambora, kokoska, indiánek, věneček, míša řez, punčový řez, atd.), zmrzliny (klasické, jako je vanilková a čokoládová, ale i méně tradiční jako například černý rybíz s rozmarýnem), sladké pečivo (croissant s pribiňákem, moravské koláče, skořicoví šneci, višňové margaretky a další) a také na sladká jídla – krupicovou kaši, tvarohové knedlíky a buchtičky se šodó. Cena brunche je 450 korun na neomezenou konzumaci. Děti do šesti let mají vstup zdarma, děti do patnácti let zaplatí 100 korun.

Hvězdný oběd až na stůl

Česká společnost Zdravé stravování nabízí v rámci svého projektu Kulinářské léto mimořádnou příležitost objednat si dovoz celodenního menu od tuzemských i zahraničních kuchařských hvězd, jako je Jan Punčochář (U Matěje), Marcel Ihnačák (Tanzberg), Marek Komínek (Field), Michal Buček (Hilton Prague), Jan Voráček (Buddha Bar) nebo Anchal Chopra Bhalla (Tastesutra, Indie).

Organizováním Kulinářského léta tak Zdravé stravování umožňuje dopřát si gastronomický zážitek, aniž byste museli opustit domov či pracoviště. Kuchařské celebrity připraví 5chodové menu o celkové kalorické hodnotě 8 000 kJ. Těšit se můžete na menu inspirované asijskou, středomořskou či evropskou kuchyní. Cena celodenního menu je 400 Kč včetně dopravy. Termíny objednávek a rezervaci dovozu najdete na webu.

Nová cesta kolem světa za 990 korun. The Bistro!

Šest specialit z různých koutů planety během jednoho oběda či večeře. Parádní gastronomický zážitek nabízí kosmopolitní restaurace The Bistro, umístěná jen pár kroků od náměstí I. P. Pavlova. Cesta kolem světa je určena pro dvojice partnerů či kamarádů, kteří si chtějí užít rozmanitost chutí a kreativitu kuchařů. Ještě dodejme, že levnější cestování už asi nenajdete – neboť kulinární Cesta kolem světa vyjde jen na 990 korun. Dohromady pro dva.

A co všechno návštěvníky příjemné restaurace The Bistro čeká? Na talíři se postupně objeví překvapivá verze krevet, které jsou obalené v kadaif nudlích a podávané s japonskou majonézou, dále se servíruje kreativní verze hummusu se praženými lískovými oříšky či slavné čínské Dim sum knedlíčky plněné kachním masem a podávané s hoisin omáčkou.

Další kulinární zážitek nabídne skvostná kombinace tradičního španělského gaspacha s marinovanými krevetami a yuzu kaviárem, potěší také pečená paprika s kozím sýrem a sušenými olivami. Pětici pokrmů ve stylu tapas doplní závěrečná sladká tečka v podobě panna cotty z bílé čokolády a jogurtu, servírovaná s malinovou polévkou a malinami. A pozor: tahle skvostná chuťová kombinace je nebezpečně návyková.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty