návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Kulinární běh po Strašnicích

Kulinární běh po Strašnicích
Autor: Thinkstock Kulinární běh po Strašnicích
Bez mučení se přiznám, že jsem sice mlsná, ale značně konzervativní. Tedy byla jsem, než jsem v rámci hubnutí do plavek náhodou „zaběhla“ do pražské Turnovského ulice ve Strašnicích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za nový obsah chladničky a nové kulinární zážitky vděčím rozhodnutí něco se sebou udělat a začít běhat. Ovšem netušila jsem, že mi ďábel nastraží kalorické pasti i na trase, která měla vést k vysněné štíhlosti. Nejprve jsem v malebné části pražských Strašnic hříšně „klopýtla“ v rohové cukrárně Dolce Carosello.

Nabízejí úžasnou kopečkovou zmrzlinu, chlebíčky, makronky, luxusní pralinky a výběr dortů tak estetický, že se zdrželivý člověk namlsá pouhým pohledem. S vizuální rozkoší jsem se však nespokojila a pohled na dámu v letech klusající ve sportovním oblečení s obřím balíčkem od cukráře jistě mnohé kolemjdoucí pobavil.

V cukrárně Dolce Carosello je nejtěžším úkolem vybrat si... Foto:

V cukrárně Dolce Carosello je nejtěžším úkolem vybrat si...

Malý obchod, velká lákadla

Kulinární běh po Strašnicích 3 Foto:

Při dalším běhu mě nalákaly otevřené dveře malého krámku Cheesy Market, v němž na dřevěných policích trůnily nejrůznější bochníky sýrů. Mladý muž za pultem zodpověděl všechny mé zvídavé dotazy, bez řečí nabídl ochutnání, poradil s použitím... Velkému sortimentu kravských, kozích a ovčích sýrů především z Holandska, ale také švýcarských, francouzských a italských, vévodí Goudy v různých stádiích vyzrálosti. Mezi nimi si nelze nevšimnout sýra s výrazně červenou či modrozelenou barvou těsta. První je ochucený pestem, druhý levandulí a přes poněkud jedovatě působící odstín skončil po ochutnávce v nákupním košíku.

Pohled na vystavené uzeniny dá zapomenout i na zvýšený cholesterol, navíc zdejší uzený bok je tak libový, že to snad ani není hřích. V nabídce jsou také čerstvé i sušené těstoviny, nejrůznější omáčky a dresinky, sušená rajčata, olivy, máslo, paštiky, panenský olivový olej, kvalitní francouzská a jihoafrická vína, ručně sbíraná mořská sůl a všelijaké druhy koření. Vynikající ingredience na sestavení luxusního dárkového balíčku, který vám tu na objednávku rádi připraví, případně nabídnou dárkový poukaz na nákup.

Bochníky sýrů v Cheesy marketu lákají k ochutnání Foto:

Bochníky sýrů v Cheesy Marketu lákají k ochutnání

Kulinární běh po Strašnicích 5 Foto:

A co ještě?

Milovníci italské kuchyně v Cheesy Marketu objeví téměř vše, co potřebují. A pokud chystají větší oslavu, v sousedním skvěle zásobeném Vinném baru Ken si mohou vybrat ze široké nabídky kvalitních stáčených vín (za hezkých teplých dnů si lze vypít skleničku venku a dát si k ní i nějakou dobrotu z místní studené kuchyně). A v nedaleké prodejně Čerstvá káva nasát vůni a vybírat z mnoha druhů čerstvě pražené kávy z celého světa a všeho, co k její přípravě patří.

Kvůli koncetrovanému pokušení ležícímu kousek od Strašnického divadla mi nezbylo než natáhnout trasu tak, abych k lákadlům doběhla nejdříve po 45 minutách, a teprve pak se odměnila za sportovní úsilí. Ale bezvadné na tom je, že mám vždycky motiv jít si zaběhat.

P.S.: Cheesy Market najdete také v Hradci Králové, Pardubicích, na Facebooku a na www.cheesymarket.cz. Další obchody pak na www.dolce-carosello.cz, www.vinnybarken.cz a www.cerstvakava.cz.

Co byste měli ochutnat?

• Z nepřeberné a každý den poněkud obměněné nabídky kopečkové zmrzliny v Dolce Carosello u mě bodují všechny oříškové doplněné jahodovou či malinovou.

Kulinární běh po Strašnicích 6 Foto:

• Z prodejny Cheesy Market doporučuji čerstvé těstoviny ze Sardinie, prémiové holandské sýry z farem Eisenga Kaas a Stellinger nebo 30 měsíců zralý parmazán Fiandino Selezione. Za ochutnání stojí italské ovčí a kozí farmářské sýry nebo 18 měsíců zralé prosciutto. Jednou měsíčně je tu k mání čerstvá buvolí mozzarella od farmáře z Lombardie, každý den si pochutnáte na uzenářských specialitách ze statku pod Blaníkem včetně vakuovaného masa v bio kvalitě. Jistě oceníte i farmářské selské mléko, kefír a jogurty z farmy Dolenec v Jizerských horách.

Autor: Jana Šulistová

Související témata: sýry , na nákupech , cukrárna
Reklama