zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Králík s olivovou tapenadou
Autor: Olivová kuchařka Králík s olivovou tapenadou

Králík s olivovou tapenadou

Hodnoceno: 0x
Králík má v české kuchyni dlouhou tradici. Není to však jediná kuchyně, kde se králík připravuje. Vyzkoušejte třeba verzi inspirovanou Itálií, olivová tapenada maso skvěle dochutí, pečení v alobalu uchová šťavnatost.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 250 °C. Do masitější části stehen udělejte zářezy. Každé stehno potřete tapenadou a důkladně ji v masírujte do zářezů.
  2. Připravte si 4 větší kusy alobalu. Rajče nakrájejte na 4 plátky a doprostřed každého alobalu položte plátek rajčete. Na něj položte stehno a zalijte lžící oleje. Osolte, opepřete a ochuťte rozmarýnem.
  3. Balíčky důkladně uzavřte a vložte do horní části trouby. Po 15 minutách troubu vypněte a balíčky nechte v troubě ještě 5 minut dojít.

Prima tip: Servírujte s těstovinami nebo zelenými fazolkami a bílým chlebem.

Olivová kuchařka

Olivová kuchařka

Snažíte se používat olivový olej, protože víte, že je zdravý, ale tápete, který je ten pravý? Chybí vám srozumitelné informace a dobré rady? Anebo prostě jen rádi experimentujete v kuchyni?

Olivy a olivové oleje nabízejí nepřeberné možnosti využití. V Olivové kuchařce najdete mnoho receptů, praktických informací a především rady a tipy, jak jejich potenciálu co nejefektivněji využít. Recepty využívají kvalitních ingrediencí – např. kozí a ovčí sýr, bylinky, zeleninu. Důraz je kladen na to, aby suroviny byly dostupné na českém trhu. Recepty mají spočítanou energetickou hodnotu a obsah cholesterolu.

Kromě olivových receptů najdete i užitečné informace o tom, jak se dá používáním olivového oleje účinně bojovat proti zdravotním i kosmetickým potížím či jak jej využít v domácnosti.

Knihu vydalo nakladatelství Smart Press a seženete jí v knihkupectvích za 249 Kč.

reklama