zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Arabský kávový rituál
Autor: isifa.com Arabský kávový rituál

Vyzkoušejte tradiční arabský kávový rituál

V duchu evropské tradice jsme zvyklí spíše na italský způsob přípravy kávy. Původní arabská káva má ale také něco do sebe, vychutnejte si její plnou chuť ovoněnou výrazným kořením.
klaram , 23.10.2016

reklama

V arabských zemích má káva velkou tradici. Pokud je vám nabídnuta, prakticky ji nelze odmítnout. Člověk, který kávu roznáší, vám nabídne šálek a kávu rozlévá z konvičky. Až kávu vypijete, položte šálek dnem dolů, pokud chcete, aby vám dolil další. Pokud už další nechcete, položte šálek dnem vzhůru nebo na stranu.

Arabský kávový rituál , Foto: isifa.comJak na to?

Pro přípravu arabské kávy potřebujete čerstvě namletou kávu, vodu, cukr, koření a džezvu – tradiční nádobu na vaření kávy, která se vyrábí z mědi nebo mosazi, novější verze můžou být i nerezové.

Džezvu naplňte vlažnou vodou, přidejte jemně namletou kávu a cukr v poměru 3:1 a zamíchejte s kořením. Používají se aromatická koření, jako je kardamom, skořice, vanilka nebo semena koriandru.

Směs opatrně promíchejte a dejte na mírný oheň. Jakmile se vytvoří pěna a káva se bude téměř vařit, džezvu odstavte a nechte obsah uklidnit, poté ji znova postavte na oheň a opět přiveďte k varu. Celý proces opakujte celkově třikrát, poté se sedlina bude držet u dna a není třeba nápoj filtrovat.

Prima tip:

Arabská káva se pije obvykle bez mléka, ale nezapomeňte ji servírovat se sklenicí studené vody.

Arabský kávový rituál , Foto: Thinkstock

Arabský kávový rituál , Foto: Thinkstock

Autor: Klára Michalová

Uložit

reklama

Související témata: káva , příprava kávy , džezva

reklama

Přečtěte si také