reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Tipy na březnové gastro akce roku 2017
Autor: facebook + ilustrační foto (Tereza Pánková) Tipy na březnové gastro akce roku 2017

Gastrosezona startuje naplno! Zde jsou tipy na březnové akce roku 2017

Pomalu přichází teplejší počasí a to je pro gurmány skvělá zpráva – blíží se období food festivalů! Už v březnu se koná hned několik zajímavých akcí, takže vytáhněte diáře.
tereza_pankova , 01.03.2017

reklama

Jarní DEPO STREET FOOD MARKET

Nečekejte žádné bílé ubrusy ani jídlo v prášku. DEPO Street Food Market 4. března představí všem milovníkům dobrého jídla pestrou ochutnávku toho nejlepšího. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý mix stánků, bister a food trucků – speciálně upravených vozidel pro přípravu a prodej jídla – nabízejících rychlé, ale kvalitní jídlo, které lze připravit přímo před hosty, zároveň je nenáročné na konzumaci a cenově dostupné. Vstup zdarma.

Kreativní zóna DEPO2015; Presslova 14, Plzeň

7. přehlídka českých ciderů

Přehlídka ciderů Foto:

Jak má chutnat správný cider? Zkuste na to přijít 9. března v MeetFactory na pražském Smíchově. Od 19.00 večer tu více než 40 českých amatérských i profesionálních malovýrobců představí čerstvé i archivní vzorky jablečného perlivého nápoje. Ten se v Česku v posledních letech pije čím dál víc. Organizováním přehlídky ciderů ukazuje pořadatel Ondra Kopička z Winepunk, že poctivý cider může okusit každý. Vstupenky za 300 Kč k dostání na místě či v předprodeji na GoOut.cz

MeetFactory; Ke Sklárně 15, Praha 5

DIM SUM pop-up v Gastronomice

Ochutnejte tradiční čínské DIM SUM knedlíčky od TamarindTree na čtyřech pop-up večerech v La Bottega Gastronomica! Od pondělí 6. až do čtvrtka 9. března vznikne v La Bottega Gastronomica vždy od 17 hod tradiční čínská pop-up kuchyně a vy tak budete mít po čtyři březnové večery možnost ochutnat lahodné DIM SUM knedlíčky od Ladislava Dvořáka, známého mezi pražskými foodies jako TamarindTree.

La Bottega Gastronomica; Ondříčkova 17, Praha 3

Tipy na březnové gastro akce 2017 2 Foto:

Vepřobraní na náplavce

Na smíchovské náplavce se 11. března uskuteční první ročník největších vepřových hodů pod širým nebem. Můžete se těšit nejen na klasické zabíjačkové speciality jako jsou jitrnice, jelita, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar, ale také na dobroty z udíren jako klobásy, špeky nebo uzené šunky. Na rožni se budou točit selátka, a tak budete moci ochutnat různé pečené pochoutky. Nebude chybět pečené koleno, bůček, žebírka a škvarky. Kuchaři vám naservírují speciality jako například trhané vepřové, plněné pelmeně a segedínský guláš. Návštěvníci také ochutnají maďarskou mangalicu, italské proscuito, španělský salchichon či iberskou šunku. Vše se bude hojně zapíjet hořkým pivem, ciderem a svařeným vínem. Sladkou tečkou budou kynuté buchty, koláče a frgály.

Smíchovská náplavka

Barista roku 2017

Baristé jsou pohostinní lidé. Když však soutěží, rvou se jako lvi. Ve čtvrthodině musí pod drobnohledem mezinárodní poroty připravit 4 espressa, 4 mléčné nápoje a 4 vlastní kávové drinky. Je to fascinující podívaná. A co víc – letos budete mít možnost ochutnat všechny finálové kávy přímo od soutěžících. A to tu ještě nebylo! Semifinálová kola proběhnou od středy 8. do pátku 10. března 2017 v Cafe Prostoru v Národní technické knihovně. Dvoudenní dvanáctičlenné finále proběhne o víkendu 11. a 12. března na Jatkách 78.

Jatka 78; Jateční 1530, Praha 7

Jarní Matcha & Wagashi v Momoichi

A je tu další ze série Matcha a Wagashi. Tentokrát už zcela jarní. Skvělá Japonská domácí cukrárna připraví 18. března Sakura mochi s nakládaným listem sakury, ke svátku panenek Hinamatsuri patří Hinagashi ve tvaru kabátku pro panenky a nakonec, protože jaro je zelené, tak budou Yomogi mochi. Organic matcha a jeden kus vybraného wagashi za 180 Kč.

Momoichi Coffetearia; Římská 35

Tipy na březnové gastro akce 2017 3 Foto:

Food Truck Show Náplavka

Třetí největší přehlídka food trucků z celé Evropy se uskuteční 18. března opět na smíchovské náplavce. Více než 40 zahraničních a českých pojízdných občerstvení! Představí se speciálně upravené přívěsy, dodávky, rikši, kola, tříkolky, obří grily či polní kuchyně. Návštěvníci festivalu se mohou těšit nejen na speciality jednotlivých food trucků, které často souvisí se zemí či regionem jejich původu, ale také na výtvarnou stránku a uměleckou kreativitu, s jakou jsou tyto automobily zdobeny a přestavovány. Na festivalu se představí food trucky z Francie, Belgie, Slovenska, Maďarska či Polska.

Smíchovská náplavka

Polívkování na náplavce

Zveme vás na čtvrtý ročník Polívkování, který se opět uskuteční na smíchovské náplavce 25. března. Zahřejí vás nejen polévky tuzemské, jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková, ale hlavně polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle a menudo, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, španělský cocido, marocká harira nebo japonské miso či ramen. Vegetariány určitě uspokojí pestrý výběr zeleninových krémů a luštěninových polévek. Zajídat se bude křupavými rohlíčky, kmínovými houstičkami a jinými druhy slaného pečiva. K pití se podává teplý cider, případně mošt, svařené víno a samozřejmě i točené pivo. Nebudou chybět ani koláče či buchty.

Smíchovská náplavka

Festival delikátních chutí

Novoměstská radnice přinese na talíři celý svět. Přijďte ochutnat tradiční i netradiční pokrmy z několika kontinentů a poznejte, jak chutná svět! Jaké gurmánské zážitky si odnesete tentokrát? Poplujete na kávové vlně z celého světa, zahřejete se kuchyní žhavého Mexika. Dopřejete si plné chutě ovoce z Ugandy, pravé khmérské kari z Barmy, exotické chutě Srí Lanky nebo delikátní lahůdky z Tyrolska. A navíc! Součástí festivalu budou i zajímavé projekce a vyprávění spojené s tematikou cestování (nejen) za jídlem. To vše již 25. března!

Novoměstská radnice; Karlovo náměstí 1/23, Praha

reklama

Související témata: tipy , jídlo , street food , festivaly , gastro akce , food festival

reklama

Přečtěte si také