zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Projekt Zástěrka a jeho autorky
Projekt Zástěrka a jeho autorky

Zástěra, jak ji vidí současní čeští návrháři

Moderní interpretaci zástěry v podání českých návrhářů představuje projekt ZÁSTĚRKA, který vznikl v prosinci loňského roku. První modely pocházejí z dílen značky Chatty a Belka a od návrháře Miro Saba.
klaram , 14.02.2014

reklama

Autorem speciální “valentýnské” zástěry je Jakub Polanka, který ji vytvořil ve spolupráci se svou dlouholetou přítelkyní a múzou Olo Křížovou. Nové limitované kolekce zástěr od výrazných osobností české módy budou představeny každý měsíc.

Projekt ZÁSTĚRKA je další formou rozšíření koncepce „stolování v moderním pojetí“, o kterou se v Bistru snažíme. Myslíme si, že používání zástěry je pro její účelnost stále aktuální a že si tenhle kousek oděvu, právě nyní v době „gastronomické renesance“, zaslouží moderní interpretaci,“ říká spolumajitelka DESIGN BISTRO&SHOP No.19 a zároveň spoluautorka projektu ZÁSTĚRKA Kristina Netíková.

Prohlédněte si ZÁSTĚRKY ve fotogalerii:

ZÁSTĚRKA & CHATTY (Radka Sirková)První zástěrky vznikly ve spolupráci s etablovanými jmény české módní scény, kterými jsou značky Chatty a Belka a návrháři Miro Sabo a Jakub Polanka,“ říká druhá z!autorek ZÁSTĚRKY Lucie Pavlásková. „Všem jsme nechaly volné ruce v tom, jak zástěrku pojmou, jaký zvolí střih, materiál a styl. Je tak velmi vzrušující sledovat, jak se autorský rukopis každého z nich odráží i v tomto kusu oblečení a s čím se jim zástěrka asociuje.

V březnu svůj pohled na zástěru odkryje Pavel Ivančic, limitovaná kolekce vznikne v dalších měsících i pod rukama Denisy Nové, Moniky Drápalové a dalších předních českých návrhářů.

Zástěry jsou v prodeji v DESIGN BISTRO&SHOP No. 19 (Karolíny Světlé 19, Praha 1). Objednat si je lze i přes webové stránky www.zasterka.cz.

Autor: PR, Klára Michalová

reklama

reklama

Přečtěte si také