návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Tipy na gastro akce v týdnu 6.–12. ledna 2014

Tipy na gastro akce 6.-12.1.
Tipy na gastro akce 6.-12.1. Autor: Thinkstock
Přejeme vám krásný start do nového roku! A na začátek jsme pro vás připravili pár gastroexkurzí po různých dobrotách. Hned zkraje roku poznejte tajemství kulinářského umění, kultury kávy nebo sladká tajemství čokolády, a připravte se tak na novou sezonu gastrozážitků.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Choco story

Muzeum čokolády

Každý den 10:00–19:00, Celetná 10, Staré Město – Praha 1, region Praha

V nastávajících chladných dnech by asi každý uvítal hrnek horké čokolády. Víte ale, odkud vůbec pochází a jak se dostala až k nám? Připravte se na požitek pro vaše oči, nos ale i chuť. Choco story vás provede vzrušujícím světem čokolády od jejího objevení přes zpracování čokoládových lahůdek až po jejich ochutnávku. Více informací ZDE.

Tipy na gastro akce 6.-12.1.  Foto: ThinkstockMuzeum kávy Praha

1. ledna – 31. prosince 2014, Jana Zajíce 7, Praha, region Praha

Pijete rádi kávu? A víte vůbec, jaká je její kultura, tradice, jak se pěstuje a jaká je její historie? Expozice pražského muzea vás provede tradicí kávové kultury od jejích počátků přes cestu staletími kolem celého světa až po kuriózní a zapomenuté exponáty. Vychutnejte si příběh kávy od zrnka z plantáže až po šálek v kavárně. Více informací ZDE.

Muzeum gastronomie

1. ledna – 31. prosince 2014, Jakubská 12, Praha 1, region Praha

Historii kuchařského umění, pohostinství, stolování i slavné světové i české kuchaře a gastronomické odborníky vám představí Muzeum gastronomie. Při návštěvě expozice projdete všemi epochami vaření. Připravuje se také muzejní prodejna s českými gastronomickými specialitami. Více informací ZDE.

Muzeum R. Jelínka

1. ledna – 31. prosince 2014, Razov 472, Vizovice, region zlínský

Už jste někdy byli v DistilleryLandu? Jestli ne, tak tam určitě zavítejte. Seznámíte se s hlavními principy výroby, historií a tradicí závodu Rudolf Jelínek, a. s. Těšte se na kinosál, pěstitelskou pálenici, zrání destilátů v obřích sudech, stáčírnu a hlavně na degustace. Více informací ZDE.

Tipy na gastro akce 6.-12.1.  Foto: Thinkstock

Muzeum másla

 

1. ledna – 31. prosince 2014, Pražská 3, Máslovice, region středočeský

Muzeum másla v Máslovicích je jediným svého druhu ve střední Evropě. Výstava se věnuje tradiční výrobě másla, ukazuje veškeré příslušenství pro jeho výrobu i užívání. Součástí výstavy je také výstava obalů másla. Téměř všechny exponáty je také možné si vyzkoušet. Těšte se na interaktivní expozice a ojedinělou kolekci obalů. Více informací ZDE.

Tipy na gastro akce 6.-12.1.  Foto: Thinkstock

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama