reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
Prodejna STOH
Prodejna STOH

Poctivé potraviny najdete v prodejně STOH

Pokud patříte k těm, kterým záleží na kvalitě potravin, které jíte, pravděpodobně chodíte na farmářské trhy a do specializovaných prodejen, které poctivé jídlo nabízejí. Máme pro vás tip na nové místo, kde najdete hezky všechno pohromadě...

Máte už dost konvenčních potravin z hypermarketů? Nebaví vás nakupovat výrobky neznámého původu a pochybné kvality? Zavítejte do prodejny STOH.

Jak sám název evokuje, nabízí poctivé farmářské, kvalitní, čerstvé a lokální potravinářské produkty. Velkou část tvoří sortiment malých producentů z Čech i Moravy, najdete tu ovšem i výrobky z ciziny – Itálie, Anglie nebo Skandinávie. Na své si tu přijdou zastánci regionálních produktů a bio kvality, propagátoři zdravé výživy, milovníci masa, ryb, sýrů a uzenin, čerstvé zeleniny… Tedy všichni, kdo chtějí jíst dobře.

Za projektem stojí Martin Derco, který ke konceptu STOHu říká: „Jsme parta nadšenců, kteří hodlají pro sebe, své blízké a děti vytvořit místo, kde můžeme nalézt potraviny, o jejichž složení, jakosti, zemi původu, období sklizně či zpracování máme naprostý přehled. Naše dodavatele nevybíráme dle běžných obchodních standardů. Hledáme šikovné a pokorné lidi, kteří milují svou práci, konzumují to, co vypěstují a odchovají, a stále věří, že střídmá dobrá domácí kuchyně prodlužuje spokojené bytí. Stoh naplňuje naší představu o tom, co bychom chtěli mít doma ve spižírně a lednici. Tedy výtečné potraviny, které můžeme podávat svým dětem, přátelům a blízkým.

Prodejna STOH - Obrázek 8V regálech a pultech prodejny koncipované jak jinak než ve farmářském stylu (dřevo, stohy slámy, palety, juta…) nechybí kvalitní mléko, jogurty, sýry, vejce z volného chovu, sezonní zelenina a ovoce, čerstvý kváskový chléb a pečivo, mimořádně široký výběr chlazeného masa a ryb, uzenin a sýrů přímo od farmářů a řezníků z Itálie a Španělska, stáčený rostlinný olej, paštiky, zavařeniny, džemy… Ale i kvalitní zmrzliny, káva, čaje, vína, džusy, sirupy a minerální vody. „Ze sortimentu bych vyzdvihl domácí pečivo od pekařů, kteří svoji práci dělají srdcem, čerstvé ryby a kvalitní chlazené maso,“ doplňuje Martin Derco.

Za povšimnutí stojí míchané směsi koření a těstovin, kuskusu a rýže s mnoha příchutěmi, míchanými v Itálii přímo pro STOH. Široký výběr potravin doplňuje výběr prémiového doplňkového zboží – kvalitní kuchyňské nádobí a náčiní (Emile Henry, Brita, GreenPan, Cremesso…).

V současnosti je otevřena jako pilotní projekt prodejna v Řitce (hned u sjezdu ze strakonické dálnice – EXIT 14 po levé straně směrem od Prahy). V brzké době bude otevřený e-shop a chystají se i další prodejny. Více informací najdete na www.estoh.cz a na Facebooku

Autor: Klára Michalová, PR

reklama

Přečtěte si také