zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jarní bylinky na Jiřáku
Autor: Thinkstock Jarní bylinky na Jiřáku

Jarní bylinky provoní Jiřák!

Poslední dubnový pátek a sobotu se spolu s farmářským trhem na Jiřáku koná také slavnost JARNÍ BYLINKY NA JIŘÁKU.
klaram , 21.04.2015

reklama

Pažitka, petrželka, šalvěj, máta, bazalka, stévie, ale i koriandr, medvědí česnek nebo citronová tráva a také sazenice pestrobarevných květin nebo sukulentů.

K sázení patří i květináče, a to i samozavlažovací, okenní nebo balkonové. Málokdo ví, že ČR je špičkou ve vývoji samozavlažovacích truhlíků. Na Jarních bylinkách se představí i samozavlažovací květináč Calimera Jana Čtvrtníka pro českého výrobce (firmu Plastia), který získal ocenění Reddot Design Award. K dostání bude také velmi kvalitní substrát do květináčů a truhlíků vhodný pro pěstování bylin v biokvalitě.

A nebudou to jen bylinky a sázení, ale i špičková gastronomie a kulinářství, která pracuje s bylinami a rostlinami jako s důležitou ingrediencí. Představí se vietnamská a marocká kuchyně a také oceňovaná cukrářka Lucia Melušová (Dortíkovo) nebo čokolatiérka Kateřina Antošová se svými originálními dorty a čokoládovými pralinkami s příměsí koření či bylin. Budou tu bylinná vína a piva, čistě přírodní kosmetika, mnoho druhů semenných klíčků, které obsahují tu nejlepší jarní nabídku plnou vitamínů. K dostání v sobotu bude široká škála bezlepkových dobrot a pečiva. Občerstvit se můžete vegetariánskou kuchyní, ale i burgery nebo specialitami, jako jsou uzená kachní prsa a kachní paštiky s bylinami.

Jarní bylinky na Jiřáku  Foto:

V kreativní dílně si rodiče a děti v sobotu můžou vytvořit vlastní originální smaltovaný hrneček nebo dekoraci na zeď – smaltovanou „jarní“ ještěrku. Na náměstí můžete občas jen tak posedět a poslouchat živou rytmickou latinskou hudbu od hudebníků Praguematic.

Kdo je kreativní, může díky aplikaci Jiřák a Náplavka, která je volně stažitelná na Google play nebo Appstore, posílat fotografie ze slavnosti a vyhrát degustační sety na další slavnost – Růžový máj, který se koná 16. května také na Jiřáku.

Jarní bylinky na Jiřáku se konají v pátek 24. dubna (8–18 hod.) a v sobotu 25. dubna (8–14 hod.)

Připravila Klára Michalová, PR

reklama

reklama

Přečtěte si také