zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Goût de France / Good France
Autor: Thinkstock Goût de France / Good France

Ochutnejte nejlepší francouzskou gastronomii při jedinečné akci

V první jarní den 21. března 2016 se 1000 šéfkuchařů z 5 kontinentů zapojí do projektu Goût de / Good France a vzdají hold francouzské kuchyni a stolování v příjemné a družné atmosféře.
klaram , 15.03.2016

reklama

Akci pořádá francouzské Ministerstvo zahraničních věcí a mezinárodního rozvoje a jejím patronem je známý francouzský šéfkuchař Alain Ducasse.

První ročník se uskutečnil v loňském roce, u příležitosti zapsání francouzské gastronomie mezi nehmotné památky UNESCO. Velkolepá celosvětová akce navazuje na tradici epikurejských večeří, které v roce 1912 pořádal Auguste Escoffier – šéfkuchař, restauratér a gurmán, který položil základy moderní francouzské kuchyně. Cílem bylo v jeden den hostit co nejvíce lidí v různých městech. A to samé je i cílem Goût de / Good France.

K účasti na této slavnostní akci jsou zváni šéfkuchaři z celého světa působící v restauracích s nejvybranější gastronomií, ale i v kvalitních bistrech.

V České republice bylo do projektu vybráno 11 restaurací:

Goût de / Good France 7 Foto:

A table ! – Praha

Alchymistic Club Restaurant – Františkovy Lázně

Bílá kráva – Praha

Bistrot de papa – Horní Dubenky

Čaba Restaurant – Plzeň

Café Záhorský – Praha

Papi Oliver – Praha

Passage Restaurant Wine & Dine – Praha

Pod Zámkem Průhonice – Průhonice

Pot au Feu – Praha

Tusculum – Karlovy Vary

Této večeři a velkolepé události se dostane široké celosvětové propagace díky aktivní podpoře velvyslanectví, Atout France a partnerů Médias, France Media Monde a TV5 Monde, což umožní všem šéfkuchařům vyzdvihnout svou kuchyni i své know-how. V Čechách akci zaštiťuje francouzský velvyslanec Jean-Pierre Asvazadourian.

Goût de France / Good France 2 Foto:

Neváhejte a využijte jedinečnou příležitost vychutnat si francouzské speciality. Všechny restaurace a bistra připravují na datum 21. března 2016 speciální menu spárované s francouzskými víny.

MENU:

Každé menu dá vyniknout francouzské gastronomii v celé její rozmanitosti, přičemž každý šéfkuchař může přizpůsobit svůj návrh nabídce místního trhu a jeho kvalitním produktům. I v tomto druhém ročníku Goût de / Good France bude menu vycházet z receptů inspirovaných francouzským kuchařským uměním.

Goût de France / Good France 4 Foto:

PŘEDEPSANÉ CHODY:

• Aperitiv

• Předkrm

• Jedno až dvě hlavní jídla

• Výběr sýrů (může být nahrazen 2. dezertem)

• Dezert

• Francouzská vína a šampaňské

Goût de France / Good France 3 Foto:

JEDNA VODICÍ LINIE

Charakteristická pro každé menu bude kuchyně s použitím menšího množství tuků, cukrů a soli a s významným podílem zeleniny v souladu s principem „jíst dobře a zdravě“.

CENA / GESTO

Cenu za menu si stanoví každá restaurace sama. Předpokládá se, že 5 % z tržby by mělo být věnováno jedné místní neziskové organizaci působící ve prospěch zdravého životního stylu a životního prostředí.

Kompletní menu všech restaurací, které se akce účastní v České republice najdete ZDE.

Připravila Klára Michalová

reklama

Související témata: food festival , francouzská kuchyně , Good France

reklama

Přečtěte si také