Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Bisos tapas bar posílá pozdravy ze Sardinie

Bisos tapas bar
Bisos tapas bar
Majitel sardského bistra Ichnusa otevřel před nedávnem nový tapas bar. Jmenuje se Bisos a najdete ho na pražském Žižkově, kousek od VŠE. Sám majitel Antonello Pranteddu podnik charakterizoval jako středomořský tapas bar s malou kuchyní a víny, sýry i dalšími lahůdkami ze Sardinie.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Interiér sardského tapas baru bisos, nacházejícího se v přízemí domu z přelomu 19. a 20. století, je koncipován v duchu současného rustikálního minimalismu s použitím několika základních materiálů a výrazného efektu grafického pojednání stěny v čelním pohledu. Vstupní část je do značné míry definována černým ocelovým regálem na vína, plnícím funkci jisté příčky vymezující útulné sezení v rohu místnosti. Vybavení hlavního prostoru vyplývá z ne příliš široké dispozice, a proto probíhá paralelně podél zdí, respektive oken. Na jedné straně je situován bar v jehož pultu je zasazena na míru vyrobená chladicí vitrína. Zatímco protější strana je řešená dlouhou jasanovou lavicí s černou jeklovou podnoží, která probíhá těsně pod vysokými okny. Volba materiálů byla stejná i u masivních stolků s černou podnoží.

Bisos tapas bar

V kontrastu s poměrně světlým jasanovým dřevem vystupuje tmavé ocelové obložení barového pultu, u něhož bylo docíleno originálního zabarvení technologií restaurování kovu působením taninu na zkorodovanou ocel. Stejným způsobem jsou zpracovány i ocelové regály řešící úložný prostor na zdi za barem a mezi okny na protější straně.

Bisos tapas bar

Bisos tapas bar

 

 

Požadavek na praktičnost a barevnou kombinaci černé a bílé vyřešily židle a barovky Lottus španělského výrobce Enea Design, v ČR tuto značku prodává cre8.

Osvětlení bylo ponecháno ve vstupní části původní, v hlavním prostoru bylo instalováno nevšední asymetrické svítidlo Kao od Artemide, které dobře nasvětluje i historické štuky.

Dominantu prostoru tvoří fotografie horské scenérie s typografií loga Bisos a textem jedné z nejznámějších sardských lidových písní o lásce, Non potho reposare.

Dalším výrazným odkazem na Sardinii je textilie orbace, která je použita na polštářích lavic, prostírání i přebalech jídelních lístků a v grafické úpravě i v logu podniku. Jedná se o původně vlněnou tkaninu výrazného černobílého motivu, historicky všestranně používanou sardskými rolníky. Autorkou interiéru je designérka Barbora Léblová.

Bisos tapas bar

Bisos tapas bar

Bisos tapas bar

Bisos tapas bar a restaurace

U Rajské zahrady 639/16, 130 00 Praha 3

Telefon: 608 550 970

Otevřeno:

úterý – neděle 7:30–23:30

bisos.eu a Facebook

Autor: Kateřina Obrazová z blogu Thinkfood.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama