návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Chef Time Fest workshop s Radkem Davidem

Chef Time Fest workshop s Radkem Davidem
Chef Time Fest workshop s Radkem Davidem Autor: Mikuláš Gottwald / PHOTOONE
Festival Chef Time Fest se pomalu blíží ke svému konci a zdá se, že třetí ročník se podařil víc než úspěšně. Měla jsem možnost několik akcí navštívit a každá z nich byla skutečně výjimečným zážitkem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To, čím je tento festival skutečně výjimečný, je možnost osobního setkání se špičkovými šéfkuchaři. Ať už si vyberte Chef table – degustační pětichodovou večeři, při které každý chod vaří jiný šéfkuchař a mezi chody se všichni chodí posadit mezi návštěvníky a užjí si s vámi večer i mimo kuchyni. Dále je na programu Chef´s Duel, při kterém dva šéfkuchaři vaří každý tři chody ze stejných hlavních surovin a na závěr večera návštěvníci zvolí, kterému se jeho menu lépe povedlo. A nechybí ani oblíbené workshopy, při kterých si vaření s šéfkuchařem můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

A právě workshopu s tématem ústřice a mušle, které vedl šéfkuchař Radek David, jsem měla možnost se zúčastnit. Radek je uznávaný kuchař, který vede pražskou restauraci La Veranda a průhonickou Babiččinu zahradu.

Chef Time Fest workshop s Radkem Davidem 5 Foto:

Chef Time Fest workshop s Radkem Davidem 2 Foto:

Na začátek nás Radek naučil, jak správně otevřít ústřici. A pak už se mohlo začít degustovat. Dali jsme si klasiku s citronem a šalotkovým vinaigrettem a pro některé z účastníků to byla premiéra – první "polibek moře" :) Následoval nevšední způsob servírování – ústřice v tradičním drinku Bloody Mary, který ozvláštnila nejen sama ústřice, ale i mořská voda z lastury, kterou se koktejl dochutil.

Od ústřic jsme se přesunuli k přípravě mušlí svatého Jakuba. Delikátní maso má jemnou máslovou chuť, která nejlépe vynikne zasyrova, proto jsme začali carpacciem – očištěné syrové mušle nakrájejte na tenké plátky, zakápněte kvalitním olivovým olejem, navrch rozložte na plátky nakrájená cherry rajčátka, trošku čerstvého kerblíku a vše dochuťte solí. A za malou chvilku můžete servírovat dokonalý předkrm.

Chef Time Fest workshop s Radkem Davidem 4 Foto:

Následoval recept na tataráček z mušlí s vynikajicím rukolovým krémem a poté zprudka a krátce orestovaná mušle s hnědým máslem a vanilkou servírovaná na bramborovém pyré s vanilkou.

Poté přišly na řadu mušle srdcovky neboli vongole. Začali jsme přípravou čerstvých těstovin a také rajčatové omáčky s bazalkou a konfitovaným česnekem. Samotné mušle vždy potřebují velmi krátkou tepelnou úpravu, stačí jim minutka dvě a můžete servírovat. Pravdou je, že tyhle těstoviny byly tak dobré, že nás v duchu přenesly k moři :)

Chef Time Fest workshop s Radkem Davidem 6 Foto:

Na závěr (místo dezertu) jsme si uvařili slávky. Jsou to asi u nás nejdostupnější mušle a i jejich cena je přijatelná, takže se jich nebojte – příprava je jak jinak velmi jednoduchá!

Slávky s bílým vínem, fenyklem, řapíkatým celerem, petrželí a bílým vínem

Chef Time Fest workshop s Radkem Davidem 7 Foto:

Pro 4 osoby / Příprava: 15 minut

• 2 kg očištěných čerstvých slávek

• 100 g olivový olej

• 300 g bílé víno

• bílý pepř

• 200 g fenykl

• 200 g řapíkatý celer

• 8 ks stroužků česneku

• petrželka hladkolistá

• sůl

Na oleji orestujte řapíkatý celer na plátky, fenykl na kostičky, česnek na plátky. Pak přidejte očištěné slávky, zalijte bílým vínem a rychle vařte pod pokličkou, až se mušle otevřou. Nakonec opepřete a přidejte nasekanou petrželku.

Podívejte se na videoreportáž z Chef Time Fest workshopu s Radkem Davidem:

Fresh - Avantgarde
Fresh - Avantgarde

Pravdou je, že kulinární workshopy s dobrým kuchařem jsou vždy báječným zážitkem. Co si uvaříte, to si také sníte a pod takovým profesionálním dozorem je jistota, že si na svém výtvoru i pochutnáte :) Radek David je navíc velmi milý a trpělivý mentor... Zkrátka – večer to byl velmi vydařený, rozšířili jsme si obzory a já se těším, až si doma připravím carpaccio ze svatojakubek, bylo zkrátka vynikajicí!

Chef Time Fest workshop s Radkem Davidem 9 Foto: Chef Time Fest workshop s Radkem Davidem, Foto: Hermína / Prima

Více informací o festivalu Chef Time Fest najdete na www.cheftimefest.cz.

Připravila Klára Michalová, šéfredaktorka Prima FRESH

Související témata: Chef Time Fest , workshop , ústřice , mušle , Radek David
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama