reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

6 míst, kam zajít na poctivý hot dog
Autor: www a FB podniků 6 míst, kam zajít na poctivý hot dog

6 míst, kam zajít na populární hot dog

Hot dog může být poctivým hlavním jídlem, o tom žádná. V dnešní době navíc existují i hodně zajímavé chuťové kombinace, které si dokážou získat své příznivce. My jsme pro vás vybrali hned šest podniků, které můžete navštívit. Jaká "hotdogová místa" znáte vy? :)
tereza_pankova , 07.02.2018

reklama

Mr. HotDoG

Pokud bydlíte v okolí metra Vltavská, máte dost vyhráno. V ulici Kamenická totiž najdete populární bistro Mr. HotDoG, které nabízí americké speciality už od května roku 2015. Jak napovídá název, o hot dogy tu není nouze – vyzkoušet můžete úplně klasický, ale také hot dog s kysaným zelím nebo třeba kousek jménem Coney Island s párkem, který je přelitý hovězím ragú. Jako přílohu stačí zvolit typické hranolky, ale nechybějí ani dochucené varianty. A pokud víc fandíte burgerům, zaskočte na zdejší slidery (mini burgery)! ;)

Kamenická 24, Praha

webové stránky

Hadog

Podnik Hadog se primárně zaměřuje na burgery, jejich výběr je proto daleko rozmanitější. Nicméně i tak můžete zaskočit na New York style hot dog – bageta je naplněná nejen párkem, ale také slaninou, čedarem a hranolkami! Krom klasiky s párkem tu mají varianty plněné plátky mletého hovězího s pikantními papričkami jalapeno nebo čedarem a meruňkovou hořčicí. Velkou specialitou je ale takzvaná Devastating bageta – dvoupatrový kousek s mletým masem a neskutečně pálivými papričkami. Tu si ale musíte objednat předem.

Sokolovská 204, Praha / Husova třída 16, České Budějovice

webové stránky

6 míst, kam zajít na poctivý hot dog 2 Foto:

Sweet & Pepper Days

Toto malé bistro v Anglické, Sweet & Pepper Days, má v "běžné nabídce" jeden hlavní hot dog, oblíbený Cheddar Hot Dog. Je ale zajímavé tím, že pravidelně obměňuje nabídku svými specifickými týdny – ať už jsou to italské, mexické nebo třeba britsko-americké. Aktuálně běží takzvané Bohemian Days, během kterých je k mání i Bohemian Hot Dog; najdete v něm navíc škvarky a kysané zelí!

Anglická 19, Praha

webové stránky

Veselá vačice

Nezvyklý název, pod kterým se skrývá podnik s různorodým zaměřením. Ve stálém jídelním lístku Veselé vačice najdete jídlo k pivu, trochu té Asie, ale především steaky, burgery, ale také nějaký ten hot dog. I zde se sází na kombinaci s kysaným zelím, které doplňuje smažená cibulka. Najdete tu i Hot dog Veselé vačice, který je plný pikantního mletého masa.

Běhounská 22, Brna

webové stránky

6 míst, kam zajít na poctivý hot dog 3 Foto:

Eatmeat

Streetfoodové bistro Eatmeat nabízí slušnou várku amerických specialit. Párky do jejich hot dogů jim připravují v rodinném řeznictví a uzenářství U Bobra. Klasický hot dog doplňují i krasavci jako Chilli con Dog, Chipotle hot dog a Blue Cheese hot dog. A pokud by vám jejich párky vážně zachutnaly, můžete si koupit menší balení i domů – stejně jako BBQ slaninu nebo pastrami.

Poštovní 29, Ostrava

webové stránky

Mama's Bistro Ostrava

Ostravský podnik Mama's Bistro má na menu California hot dog a Pig dog. V prvním najdete klasický párek, grilovanou cibuli, ale také rukolu a medovo-hořčičnou majonézu. Ten druhý je takovou netradiční kombinací – plněný je trhaným vepřovým masem, coleslawem, čerstvým chilli a koriandrem.

Na Hradbách 16, Ostrava

webové stránky

Připravila Tereza Pánková

reklama

Související témata: tipy , restaurace , kam za jídlem , hot dog , americká jídla , hlavní jídla , podnik

reklama

Přečtěte si také