zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Zapečená kapusta s rajčaty
Autor: archiv Gurmet Zapečená kapusta s rajčaty

Zapečená kapusta s rajčaty

Hodnoceno: 0x
Barvy v jídle hrají svou roli. Tohle vegetariánské jídlo zažene nejen hlad, ale potěší i vaše oči.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Troubu rozehřejte na teplotu 170 °C. Kapustu očistěte, odstraňte ovadlé lístky a zalijte ji v hrnci vodou. Povařte asi 5 minut a slijte. Poté kapustu prolijte ledovou vodou, aby si zachovala krásně zelenou barvu. Následně ji překrájejte na čtvrtky.
  2. Omytá rajčata nakrájejte na kousky. Zapékací misku vymažte máslem a naplňte kapustou s rajčaty. Vejce rozšlehejte se smetanou, osolte a opepřete. Nalijte je na kapustu s rajčaty.
  3. Zapékejte v troubě asi 25 minut. Podávejte teplé s vařenými bramborami.

Gurmet Vaše škola vaření

Gurmet - archiv II.Měsíčník Gurmet (dříve Chef Gurmán) patří mezi nejlepší tuzemské časopisy o vaření už řadu let. Jeho velkou předností jsou vlastní recepty z dostupných surovin a s dobře vysvětleným postupem (některé krok za krokem), které pro focení připravují zkušení foodstylisté. Jsou tedy prověřené a všechny opravdu fungují! Za dlouhou dobu svého trvání Gurmet disponuje velkým archivem receptů, ze kterého pro vás pravidelně vybíráme ty nejlepší!

V aktuálních vydáních Gurmetu najdete řadu rubrik s klasickými či moderními tuzemskými i zajímavými regionálními pokrmy. Kromě domácích časopis představuje také jídla ze světových kuchyní (letos odstartoval projekt Gurmet kolem světa) a nezapomíná ani na zdravou výživu nebo vaření s dětmi a pro děti. Obsah Gurmetu doplňují zajímavé informace o známých, méně známých a sezonních surovinách, gastronomických trendech, dobrých restauracích či novinkách na trhu. Nenašli jste informaci, která vás zajímá? Ptejte se, odpověď najdete v poradně. S Gurmetem můžete také vyhrát v soutěžích nebo získat odměnu za dopis či výhodné předplatné. Přihlásit se můžete rovněž na kurzy vaření, které časopis pořádá každý měsíc (více na www.igurmet.cz).

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

reklama