zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tvarohový koláč s granátovým jablkem
Autor: Vařte zdravě jako my Tvarohový koláč s granátovým jablkem

Tvarohový koláč s granátovým jablkem

Hodnoceno: 1x
Další variace na téma cheesecake, tentokrát s exotickým granátovým jablkem, které má nezaměnitelnou barvu a výraznou, lehce nakyslou chuť, která působí s tvarohovým základem velmi svěže.
do 30 minut
8–10 porcí

reklama

Postup

  1. V kastrůlku nechte rozpustit kokosový olej a vsypte do něj rozdrobené sušenky. Promíchejte a směsí vyložte dno rozevírací dortové formy o průměru 24 cm.
  2. Želatinu dejte do větší misky se studenou vodou a na pět minut namočte. Do menšího kastrůlku nalijte mléko a přiveďte ho téměř k varu. Potom ho odstavte a po jednom do něj vmíchejte vymačkané plátky želatiny, které nechte rozpustit. Počkejte, až trochu vychladne. 
  3. Tvaroh, cukr, pomerančovou kůru a šťávu utřete metlou dohladka. Přimíchejte vychladlé mléko se želatinou a semínka z granátového jablka (pár si jich nechte stranou na ozdobu). Podmáslí spojte s tvarohovou směsí. Vlijte na sušenkový základ a nechte alespoň tři hodiny (ideálně přes noc) chladit, aby náplň ztuhla.

Tvarohový koláč s granátovým jablkem  Foto:

Tvarohový koláč s granátovým jablkem, foto: Vařte zdravě jako my

Vařte zdravě jako my Foto:

Vařte zdravě jako my

Nejoblíbenější dietní recepty

Může být zdravý životní styl zábava? Ano. A dá se vařit zdravě a dietně tak, aby vám jídlo vykouzlilo na tváři úsměv? Ano. Zkuste to jako Kristýna Ostratická a Petra Lamschová, které se o to snaží již několik let v magazínu Dieta a vždy se u toho pobaví a nasmějí.

Kristýna miluje netradiční kombinace zdravých chutí, Petra zase saláty a maso. A tak pro vás připravily výběr toho nejlepšího, co spolu uvařily, umixovaly a upekly. A přidaly ještě něco ze své kuchyně. Dochutily to vše dobrou náladou, dokořenily smíchem – a zdravá kuchařka plná skvělých receptů je tu. Zkuste vařit a ochutnávat s nimi.

Vydalo nakladatelství Mladá Fronta, 184 stran, 279 Kč

reklama