návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Pomerančové růže

do 30 minut
Pomerančové růže
Spouštím video za 5s.
Karolína, domácí kuchařka nám ve své kulinární show představila své oblíbené recepty "bleskovky". Příprava výtečného moučníku zabere jen pár minut a navíc na něj nepotřebujete víc než tři ingredience.
Reklama

Sledujte novou kulinární show Karolína, domácí kuchařka každou sobotu v 18.10 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

Reklama

Postup

  1. Troubu si předehřejte na 200 °C. Listové těsto rozválejte na tenký obdélník, a ten potřete vrstvou pomerančové marmelády. Potom stočte do "rolády". Tuto roládu překrájejte na cca 5 cm dlouhé válečky. Každý z nich na jedné straně smáčkněte, tak aby se na druhé rozevřel, a touto smáčknutou stranou postavte na suchý plech (trochu přitlačte, aby byly růže stabilní). Posypejte krystalovým cukrem, který bude dělat dojem "rosy".
  2. Upečte v troubě dozlatova (trvá to cca 20 minut podle trouby). Prvních deset minut troubu neotevírejte, listové těsto to nemá rádo.
Reklama

Pomerančové růže  Foto: Hermína / Prima

Pomerančové růže                                                                                                  Foto: Hermína / Prima

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama