zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jahodová marmeláda s chia semínky a vanilkou
Autor: Kitchenette.cz Jahodová marmeláda s chia semínky a vanilkou

Jahodová marmeláda s chia semínky a vanilkou

Hodnoceno: 0x
Přidejte vanilkový lusk, citrónovou šťávu a špetku soli, aby byla výsledná marmeláda více pikantní a chuťově výraznější. Trocha másla se zase přidává na konci, aby se marmeláda vyčistila od pěny a stala se průzračnější.
do 1,5 hodiny

reklama

Postup

  1. Dejte všechny jahody pokrájené na půlky či ještě menší kousky do velkého (zavařovacího) hrnce spolu s medem, celým, podélně rozříznutým vanilkovým luskem, citrónovou šťávou a solí. Začněte zahřívat na středně silný výkon, dobře promíchejte a jakmile začne směs probublávat, stáhněte výkon na menší a nechte pomalu vařit za občasného míchání.
  2. Mezitím si dejte malý talířek do mrazáku, bude sloužit jako testovací pomůcka na později. Toto množství jahod by se mělo pomalu vařit přibližně 60 minut, aby se zredukoval dostatek přebytečné tekutiny. Po 60ti minutách přidejte chia semínka a máslo, zamíchejte a ještě chvilku nechte probublávat. Chia semínka nabobtnají. Máslo se přidává na pročištění marmelády, aby neměla pěnu a byla průzračná, ale můžete jej vynechat.
  3. Otestovat, zda má marmeláda správnou konzistenci, můžete tak, že na vychlazený talířek kápnete trochu marmelády. Marmeláda by měla stékat velmi pomalu a být taková, jakou ji máte rádi. Pokud je ještě příliš řídká, nechte ji dál jemně probublávat a redukovat. Pokud je tak akorát, můžete plnit vysterilizované zavařovací sklenice a ihned je uzavírat. S vanilkovým luskem si nedělejte starosti, prostě jej nechte v marmeládě, bude milým překvapením a důkazem, že jste použili pravou vanilku.

Jahodová marmeláda s chia semínky a vanilkou 2 Foto:

Jahodová marmeláda s chia semínky a vanilkou 3 Foto: Jahodová marmeláda s chia semínky a vanilkou; foto: Kitchenette.cz

Objevte nový food blog!

Markéta PavlejeKitchenette.cz je jeden z nejhezčích food blogů v Čechách. Jeho autorka Markéta Pavleje Šimrová je známou vizážistkou, která si z prostředí módy často odskakuje do kuchyně a tam vaří neskutečné dobroty.

I na fotkách je vidět, že Markéta má velké vizuální cítění, okamžitě na ty laskominy dostanete chuť. Na blogu najdete recepty, které určitě zvládnete uvařit, navíc jsou většinou zdravé, ze základních surovin, ideálně čerstvých a z velké části regionálních a sezonních.

reklama