návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Nenechte si ujít zimní Chef Time Fest 2016

Chef Time Fest 2016
Chef Time Fest 2016 Autor: Mikuláš Gottwald / PHOTOONE
Nejvyšší koncentrace předních pražských šéfkuchařů na jednom prostoru a unikátní koncept špičkových degustací, to je již třetí Chef Time Fest. Tradiční festival nabídne jedinečné kulinářské zážitky od 7. do 28. ledna 2016.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Své umění tu předvede na 20 nejlepších kuchařů, mimo jiné takové hvězdy, jako jsou Jan Punčochář, Miroslav Kalina, Radek David, Marek Raditsch, Jaroslav Žídek nebo šéfkuchař pořádající restaurace AvantGarde Jan Kvasnička.

Festival přiblíží přední českou gastronomii nejen skrze jedinečné menu, ale také prostřednictvím školy vaření a dalších tematických akcí. Během festivalu hosté mohou osobně poznat ty nejlepší pražské kuchaře, budou je sledovat při práci, sdílet s nimi své kulinářské dojmy a především ochutnávat jejich speciality.

Letošní zimní festival čítá celkem osm druhů akcí, které se budou odehrávat zejména v pořádající restauraci AvantGarde. Workshopy nebo Master Chef Menu se uskuteční pod vedením porotců stejnojmenné soutěže Marka Fichtnera, Miroslava Kaliny a Marka Raditsche.

Chef Time Fest 2016 4 Foto:

Chef Time Fest 2016 2 Foto:

“Osobně se velmi těším na čtvrteční večeře Chef´s Table, které beru jako vyvrcholení každého týdne festivalu. Atmosféra, která vládně při těchto večerech, je úchvatná a přenáší se z kuchyně na talíř i na hosty. Troufám si tvrdit, že se vám nestane příliš často, abyste si přátelsky popovídali s kuchařem, který připravoval vaše menu, u společné večeře – to musíte zažít,” říká ředitel festivalu Karel Šimůnek z restaurace AvantGarde a shrnuje:„Chef Time Fest spojuje to nejlepší na české gastronomické scéně a svým programem hodlá zaujmout ty nejnáročnější hosty.“

Velmi zajímavý večer například proběhne 13.ledna, kdy své ekxlusivní Michelin Star Menu představí Filip Claeys, šéfkuchař, který je Chef of the Year 2014 v Belgii, má svou restauraci De Jonkman v Brugách, oceněnou dvěma hvězdami v průvodci Michelin, a pruvodcem Gault Millau 18/20.

Zimní festival Chef Time Fest startuje 7. ledna 2016 akcí Chef´s Table, vstupenky jsou k dispozici od 16. listopadu 2015: kompletní program festivalu, včetně podrobných menu, najdete na webu www.cheftimefest.cz a také na Facebooku. Pokud máte mezi svými blízkými nějakého gurmána, je vstupenka na některou z akcí Chef Time Festu skvělým vánočním dárkem.

Chef Time Fest 2016 5 Foto:

Podrobnosti - od školy vaření po souboj profesionálů

Ve třech týdnech festivalu si přijdou na své jak milovníci špičkové kuchyně - konzumenti, tak i všichni, kdo se zajímají o profesionální přípravu originálních pokrmů a chtějí vylepšit své kuchařské umění, učit se od těch nejlepších nebo se inspirovat. Už 12. ledna 2016 proběhne první škola vaření, na kterou navážou tematické workshopy a nakonec tolik oblíbené kuchařské duely. V nich své umění předvede například jeden z nejpopulárnějších slovenských šéfkuchařů, Čech Jaroslav Žídek.

„Při přípravě každého festivalu si dáváme maximálně záležet na tom, aby se návštěvníci během akcí sami mohli zapojit – nejen ochutnáním hotového menu, ale hlavně interakcí se samotnými kuchaři. Buď ve formě příjemných diskuzí u jednoho stolu, akčně přímo při workshopech nebo na škole vaření, kde letos bude mimo jiné Radek David připravovat mušle všeho druhu tzn. od slávek k ústřicím,“ komentuje Karel Šimůnek z pořádající restaurace AvantGarde.

Chef Time Fest 2016 3 Foto:

Připravila Klára Michalová, PR

Foto Mikuláš Gottwald / PHOTOONE

Související témata: Chef Time Fest , food festival
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama