zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Stylové nádobí na čaj a kávu
Autor: Bonami.cz Stylové nádobí na čaj a kávu

Čaj nebo kávu? Jedině stylově!

Pití kávy nebo čaje je v mnoha kulturách na světě považováno za důležitou společenskou událost. Od Anglie přes Skandinávii až po Japonsko si tyto chvilky užívají nejen pro samotný nápoj, ale i kvůli krásnému nádobí, které dotváří atmosféru daného požitku.
klaram , 30.01.2014

reklama

Co je v zimním období příjemnější než dát si doma hrnek dobrého čaje nebo poctivé kávy? Se správnou společností by jistě chutnal dobře i čaj ze sáčku nebo instantní káva, ale proč si vzácné okamžiky bezstarostné pohody nebo ranní rituál neužít se vším všudy! Vyberte si stylové nádobí a doplňky, které z pití čaje nebo kávy udělají opravdový rituál.

Stylové nádobí na čaj a kávu Sněhově bílé porcelánové hrníčky Mugtail se zvířátky, která se ráda nechají zatahat za ocásek, si nelze nezamilovat. Až dopijete svůj oblíbený čaj nebo kávu, můžete je navíc využít jako svícen. Uvidíte, jak se zvířátka rozzáří.

Cena na Bonami.cz: od 449 Kč

Stylové nádobí na čaj a kávu Od koho jiného bychom se měli učit čajové kultuře než od mistrů z Japonska? Minimalistický design a maximální funkčnost – to jsou hlavní atributy japonské značky Kinto. Milovníci sypaných čajů ocení praktičnost hrnečku Unimug, který v sobě ukrývá sítko a přes jehož průhledné stěny budete mít dokonalý přehled o síle nápoje. Pro větší čajovou party se bude hodit konvička Unitea, která funguje úplně stejně jako hrneček Unimag, a tvoří tak spolu perfektní duo.

Cena na Bonami.cz: hrneček 399 Kč, konvička 499 Kč

Stylové nádobí na čaj a kávu

 

Kinto má na svědomí také stylové čajové sety Couleur, se kterými si užijete skutečně sofistikovaný čajový obřad. Porcelánový set se skládá z konvičky se sítkem, hrnečku a talířku. Všechny tři části do sebe skvěle zapadnou, šetří tak místo a působí dekorativně.

Cena na Bonami.cz: 999 Kč

Značka Blomus nabízí unikátní konvici na čaj s ohříváčkem, který spočívá v malé čajové svíčce pod skleněnou konvicí. Díky němu bude mít čaj tu správnou teplotu, i když se k němu vrátíte poté, co jste se začetli do knížky nebo zapovídali s přáteli. Na dochucení svého oblíbeného nápoje můžete využít roztomilou cukřenku, mlíčenku nebo nádobku na med. To vše v jednotném moderním stylu.

Cena na Blomus.cz: čajová konvice s ohříváčkem 3075 Kč, set dvou hrnků 955 Kč

Stylové nádobí na čaj a kávu

Stylové nádobí na čaj a kávu. Foto: Blomus.cz

Stylové nádobí na čaj a kávu Tak jako si v Japonsku zakládají na čajových rituálech, ve Skandinávii je společenskou událostí popíjení kávy. Studio ISAK vytváří nádobí s hravým designem, které kombinuje nostalgii 50. a 60. let s moderním uměním. Z dílny ISAK pochází také uzavíratelné šálky Leaf, které nemají ouška, to aby „nekazila“ celkový dojem a nechala více vyniknout svěžímu švédskému designu. Bonusem jsou dubová víčka, která udrží nápoj déle teplý a navíc zabrání náletům nezvaných návštěvníků.

Cena na Bonami.cz: 590 Kč (dárkové balení dvou šálků)

Stylové nádobí na čaj a kávu Ze severu pochází také designová ikona Sagaform. Hlavními rysy nádobí této značky jsou jednoduché linie, pastelové barvy a maximální funkčnost. Hravá retro kolekce POP obsahuje čajovou konvici, šálek s podšálkem a cukřenku. Vaši kuchyni díky svěží barevnosti promění k nepoznání.

Cena na Bonami.cz: konvička 896 Kč, šálek 390 Kč, cukřenka 599 Kč

Autor: PR, Klára Michalová

reklama

reklama

Přečtěte si také