zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuřecí ptáčky s jarními bylinkami
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Kuřecí ptáčky s jarními bylinkami

Kuřecí ptáčky s jarními bylinkami

Hodnoceno: 0x
Závitky a roládky, po česku ptáčky, mají nevyčerpatelné množství variant. Tady je jedna svěží a odlehčená.
do 1 hodiny
2 porce

Článek

Roláda z jarního kuřátka s estragonovou omáčkou Foto:

Výběr těch nejlepších slaných rolád, které si zamilujete!

Sladké rolády jsou skvělou chuťovkou ke kávě, ale co taková slaná roláda s masem nebo sýrem? Připravte si ji doma a máte svačinku i hlavní jídlo.

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Prsíčka rozklepejte mezi vrstvami fólie tak, aby byla co nejtenčí. Zelené lístky spařte vroucí vodou a propláchněte studenou. Ořechy promíchejte s ochuceným čerstvým sýrem.
  2. Maso z obou stran osolte a opepřete. Plátky potřete ochuceným sýrem a navrch rozložte zelené lístky. Z kratší strany maso stočte, jak nejpevněji to půjde, a závitky spíchněte párátkem.
  3. Závitky vložte do vymazané zapékací formy švem dolů, zakapejte olejem a pečte 40 až 50 minut podle velikosti, až bude maso propečené a po vpichu nebude vytékat růžová šťáva, ale jen čirá. Před podáváním nechte závitky asi 5 minut odpočívat a pak je rozkrájejte na dílky. Podávat je můžete se smaženými bramborami, kaší, hranolky, ale i s čerstvou bagetou.

PRIMA TIP: Chcete-li sytější variantu, můžete závitky ještě obalit v mouce, rozšlehaném vajíčku a strouhance promíchané s nastrouhaným parmazánem a pak dát péct. Vzniknou luxusní plněné řízky, ale díky pečení nebudou tak těžké, jako ty smažené.

Kuřecí ptáčky s jarními bylinkami  Foto: Kuřecí ptáčky s jarními bylinkami , Foto: L.A. CREATIVE FOOD

reklama