zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Špagety s mušlemi
Autor: kuchařka Ohnivý kuře Špagety s mušlemi

Špagety s mušlemi

Hodnoceno: 0x
Příprava mušlí není vůbec složitá. Stačí je mít dobře očištěné a pak už je to blesková práce! Tyhle parádní špagety zvládnete mít na stole za 15 minut a rozhodně s nimi zapůsobíte. Stejně jako Majk na Kláru v seriálu Ohnivý kuře, z kterého tento recept pochází :)
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. V hrnci rozehřejte olivový olej a máslo, přidejte nasekanou šalotku, česnek a chilli papričku zbavenou semínek, nechte zpěnit, pak přidejte bílé víno, sůl, pepř a očištěné mušle, přiklopte a vařte asi 2 minuty, dokud se tekutina částečně neodpaří a lastury neotevřou (zavřené odstraňte).
  2. Mezitím uvařte špagety na skus. Špagety vsypte do omáčky, přidejte nasekanou petržel a podávejte.

Ohnivý kuře

Ohnivý kuře - kuchařka Foto:

Pokud se vám zalíbily recepty, které vaří postavy ze seriálu Ohnivý kuře, můžete si je pořídit i v knižní podobě. Nová kuchařka obsahuje 80 receptů a provází seriálem. Každý recept je uveden dějem daného dílu. Na oblíbený seriál si tak vždy při vaření vzpomenete!

Vyberte si z 80 receptů české a mezinárodní kuchyně, které vařili protagonisté nejsledovanějšího seriálu současnosti Mike a Burák, bohem nadaní kuchaři, nebo Manka, vynikající kuchařka české klasiky, či Malvína, která dává přednost zdravému stravování. A můžete ochutnat i pravé vietnamské závitky či polévky od Lia, majitele večerky.

Někdy se možná pustíte i do úprav šéfkuchaře Roberta Dražana, i když jsou náročnější. Rozhodně při jejich přípravě neztratíte humor – stejně jako naši hrdinové.

Vydavatelem je Euromedia ve spolupráci s FTV Prima.

Pořídit si ji můžete jak v knihkupectví, tak online ZDE.

reklama