Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Grilování s Lotus Grill

Grilování s LotusGrill
Grilování s LotusGrill Autor: Tereza Pánková TASTYTALKINGS.COM
První červencový den jsem si mohla vyzkoušet grilování na speciálních bezkouřových grilech značky Lotus Grill! Indoor grilovací kurz vedl šéfkuchař školy vaření Chefparade Radek Jakubec, se kterým jsme si na grilech připravili tři chutné pokrmy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Celá akce se konala v žižkovských prostorách školy vaření, kam jsem na desátou dopoledne vyrazila s foťákem, prázdným žaludkem a především natěšená na dobré jídlo. U vchodu mě přivítal organizátor akce Ondřej Duffek a nastínil mně a ostatním přítomným průběh grilovacího kurzu. S kávou a lahví neperlivé vody jsem se na několik minut “uklidila” do malé místnosti s dřevěnými stoly a lavicemi, abych si v klidu vychutnala dopolední dávku kofeinu a připravila se na vaření.

Netrvalo dlouho a všichni jsme byli svoláni k roštům. Ondřej Duffek nám představil samotné grily, princip fungování a v čem jsou tak jedinečné. Šéfkuchař Radek Jakubec zase sestavené menu, které obsahovalo tři pokrmy ideální na grilování: domácí salsicciu, italskou tagliatu a grilovaný ananas.

Grilování s LotusGrill 2 Foto:

Rozděleni jsme byli do tří skupinek, kdy každá připravovala jeden pokrm a zároveň pokukovala po ostatních, jak jim to jde. Ostatní účastníci kurzu vypadali, že se jim do vaření příliš nechce, ale nakonec se věci daly do pohybu. Já jsem patřila k těm, kteří připravovali italskou tagliatu: tence nakrájené plátky hovězího masa. Chvíli jsme se zdráhali, jelikož nám princip zapalování pod grilem nebyl hned jasný, ale všechno dopadlo dobře a uhlíky se začaly pomalu žhavit.

Grilování s LotusGrill 5 Foto:

Očištěný kus hovězí svíčkové nám naporcoval sám šéfkuchař, jeden z kousků na ukázku také namarinoval, ale zbytek už nechal na nás. Recept na marinádu obsahoval jen pár základních ingrediencí: olivový olej, rozmarýn a pepř. Když bylo maso připravené, přišla opět malá ukázka: grilování. Na roštu nám ogriloval malý kousek šťavnatého, uvnitř ještě krvavého hovězího. Pak následovalo krájení, příprava rukolového salátu a finální styling.

Další větší kusy masa už byly v naší režii, tak jsem se rozhodla zhostit prvního kousku. Po pár minutách grilování, zprudka z každé strany, bylo maso připraveno. Stačilo jen osolit. No, a toho jsem se právě bála! Co když bude moje solení na ostatní příliš? Nakonec se ale ona čtyři “pomletí” na každé straně ukázala být akorát. Posledním krokem v přípravě bylo krájení masa na tenké plátky. Toho jsem docílila za pomoci perfektně ostrého filetovacího nože. Doporučuji!

Grilování s LotusGrill 4 Foto:

V mezičase jsem sledovala, jak si vedou ostatní při plnění střívek mletým masem na domácí salsicciu a nasávala vůni připravovaného masa. Za chvíli každý z nás mohl ochutnat kus grilované klobásky a tenké plátky hovězího na hnízdě z rukoly, posypané hoblinkami parmazánu. Vše jsme zakončili ogrilovaným ananasem, sladkou ovocnou tečkou.

Akce to byla opravdu příjemná a vzhledem k aktuální grilovací sezoně byl tematický kurz skvělou variantou k seznámení s novým produktem. Grily německé značky Lotus Grill na mě působily opravdu kvalitně, a co do velikosti jsou ideální pro jakoukoliv domácnost. Našlo by se asi pár drobností, které by šlo doladit (jako např. na kurzu zmíněný chybějící ukazatel aktuálního stavu baterií), ale za mě super. Pokud máte navíc rádi barvičky, ani v tomto ohledu vás grily nezklamou: vybrat si můžete z několika barevných provedení.

Zakoupit lze například na e-shopu Chefparade za 4 699 korun.

Grilování s LotusGrill 3 Foto:

Informace o grilu:

• kruhový design

• váží méně než 4 kg

• vždy s praktickou nylonovou taškou v barvě grilu

• průměr grilovacího roštu je 32 cm

• vhodný až pro 5 osob

• kapacita zásobníku: 150 g dřevěného uhlí

• grilovací rošt a vnitřní mísa jsou z nerezové oceli (vhodné do myčky na nádobí)

• obsahuje ventilátor poháněný čtyřmi tužkovými bateriemi, který vhání vzduch do zásobníku dřevěného uhlí

• otočný ovladač umožňuje plynulou regulaci teploty

Grilování s LotusGrill 6 Foto:

Autor: Tereza Pánková, www.tastytalkings.com

Související témata: grilování , Lotus Grill , workshop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama