Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Špagety se šunkovými knedlíčky

4 porce
do 1 hodiny
Špagety se šunkovými knedlíčky
Špagety se šunkovými knedlíčky Autor: Na talířek - Petra Novotná
Špagety s rajčatovou omáčkou a knedlíčky z mletého masa jsou prostě klasika, kterou děti milují. Ale ne vždycky máte v lednici dobré maso, které se dá namlít.
Reklama

Zkuste tyhle knedlíčky ze šunky a k nim rajčatovou omáčku napěchovanou nadrobno nakrájenou zeleninou a večeře má hned pro děti další přidanou hodnotu.

Reklama

Postup

  1. Začněte knedlíčky. Dejte šunku do foodprocesoru nebo mixéru, přidejte všechny ostatní ingredience a rozmixujte na tvárnou kaši. Pokud se hmota moc lepí, přidejte lupínky.
  2. Ze směsi vytvarujte kuličky, které skládejte na pekáček pokapaný olivovým olejem. Strčte do trouby. Pečte zhruba na 180 stupňů tak 15 minut. Knedlíčky se hezky opečou na povrchu.
  3. Mezitím co se pečou knedlíčky, udělejte rajčatovou omáčku a uvařte špagety podle návodu.
  4. Cibuli nakrájejte nadrobno, opečte na olivovém oleji. Přidejte ostatní zeleninu – papriku, rajčata a brokolici a krátce osmahněte a hned pak zalejte rajčatovým pyré. Nechte chvíli probublávat. Přidejte česnek, oregano a samozřejmě sůl, pepř a nakonec malou lžíci třtinového cukru. Ještě nechte chvíli povařit a je v podstatě hotovo.
  5. Mezitím, co se dovaří špagety a omáčka, dopečou se i knedlíčky a můžete servírovat. Správně se má pasta vždycky míchat dohromady před servírováním, ale dětem se to nelíbí. Naservírujte tedy do nějaké hluboké misky špagety, na ně nalejte omáčku a nakonec vyskládejte krásné šunkové kuličky.
Reklama

Špagety s šunkovými knedlíčky Foto:

Špagety se šunkovými knedlíčky, foto: Na talířek - Petra Novotná

Na talířek.cz Foto: Co si dáme na talířek?

Jmenuji se Petra, jsem Ambassador ve společnosti Jamie Oliver Food Revolution a se svojí dcerou Lindou vám chci ukázat, že vaření s dětmi může být skvělá zábava. Pojďme děti přirozeně naučit jíst dobře, poznat kvalitní suroviny, nestresovat je tím, co můžou a nemůžou, a hlavně se naučme užít si společný čas v kuchyni.

Na našem společném blogu Natalířek.cz najdete recepty, videa, postřehy a tipy, které vám snad přinesou tu správnou inspiraci pro vaření s dětmi a pro děti.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama